استان ها > خراسان شمالی

۶۶ منطقه ریسک پذیر خراسان شمالی نیازمند ایجاد ایستگاه های پیش آگاهی کشاورزی

ورگ/خراسان شمالی مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: ۶۶ منطقه ریسک پذر در این استان وجود دارد که نیازمند ایجاد ایستگاه های پیش آگاهی کشاورزی به منظور جلوگیری از بروز خسارت ها دارد.

محمد رضایی در گفت و گو با ورگ، اظهارکرد: بسیاری از خسارت های وارده(وقوع آفات و امراض، سرمازدگی) به بخش باغی و زارعی را می توان با پیش بینی های به موقع مدیریت و از وقوع آن جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه نصب دستگاه های دیتالاگر یکی از مهمترین اقداماتی است که باید در این زمینه انجام داد، افزود: تاکنون ۱۶ دستگاه دیتالاگر در برخی از نقاط مختلف استان نصب شده است.

رضایی ادامه داد: هنوز حداقل ۵۰ نقطه ریسک پذیر دیگر در استان باقی مانده که باید در این مناطق نیز به منظور جلوگیری از بروز خسارت ها نصب کرد.

وی تصریح کرد: با نصب دستگاه های دیتالاگر به مدت سه سال و تحلیل داده های به دست آمده دیگر بعد از آن مدت نیازی نیست که در منطقه حضور داشته باشیم بلکه با اطلاعات به دست آمده در همان ایستگاه می توان پیش بینی های لازم را انجام داد.

این مقام مسئول تصریح کرد: بدرانلو در بجنورد یکی از مناطقی بوده که به علت نوسانات دمایی و رطوبتی در تاکستان های آن خسارت های سنگین سفیدک انگور وارد شده است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *