استان ها > سیستان و بلوچستان

۴۸ هزار دانش‌آموز محروم سیستان‌وبلوچستان در انتظار یاری خیّران

ورگ/سیستان و بلوچستان مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان گفت: در حال حاضر ۴۸ هزار و ۳۳۸ دانش‌آموز نیازمند در مناطق محروم استان شناسایی شده است که برای تحصیل و بهره بردن از آموزش‌های مجازی، در انتظار یاری خیّران هستند.

مهدی عبادی در گفت‌ و گو با ورگ افزود: هر ساله در آستانه بازگشایی مدارس، کمیته امداد با هدف جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای دانش‌آموزان نیازمند اقدام به برگزاری مراسم جشن عاطفه‌ها می‌کند که امسال، به دلیل شرایط حاکم بر جامعه در اثر شیوع کرونا و توسعه آموزش مجازی، این نهاد با هدف جمع‌آوری ملزومات آموزش غیرحضوری دانش‌آموزان، برنامه‌ای با عنوان “شور عاطفه‌ها” برگزار می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان بیان کرد: “شور عاطفه‌ها” ادامه همان پویش ایران همدل برای جمع‌آوری کمک‌های خیران است که همزمان با سراسر کشور، از ۲۲ شهریورماه آغاز شد و تا ۱۱ مهرماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

وی افزود: امسال با توجه به وضعیت جامعه ناشی از ویروس کرونا، نیازهای دانش‌آموزان فراتر از بسته‌های آموزشی کیف و کفش و نوشت‌افزار است و باید با کمک مردم و خیران، برای تأمین ملزومات اصلی آنان از جمله تبلت و گوشی‌های هوشمند، تلاش کنیم.

عبادی با اشاره به استعدادهای درخشان جامعه هدف این نهاد، گفت: ما در تلاش هستیم برای تحقق عدالت آموزشی با کمک خیران، اجازه ندهیم که دانش‌آموزی به دلیل نداشتن امکانات لازم برای آموزش مجازی، از تحصیل باز بماند.

وی اظهار کرد: به‌دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، امسال روش‌های جمع آوری کمک‌های مردمی اغلب به روش غیرحضوری و از طریق پرداخت مجازی انجام می‌شود و پایگاه‌های شور عاطفه‌ها به صورت نمادین و به تعداد محدود ایجاد می‌شود.

این مقام مسئول افزود: خیّران و مردم نیکوکار استان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به دو روش پرداخت مجازی، از طریق شماره‌گیری کد دستوری «ستاره ۸۸۷۷ ستاره ۰۵۴ ستاره ۱ مربع» و یا پرداخت از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۱۶۵۲۳۴ با شناسه واریز ۸۸۰۳۵۶۱۳۶ واریز کنند. همچنین کمک‌های کالایی خود، از جمله تبلت و گوشی‌های مازاد بر نیاز، را به دفاتر کمیته امداد سطح استان تحویل دهند تا در اسرع وقت، در اختیار دانش‌آموزان نیازمند قرار گیرد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *