سیاسی > سیاست داخلی

وزیر اطلاعات: مردم عامل اصلی امنیت هستند

وزیر اطلاعات با بیان اینکه گیلان در سرسبزی طبیعی خود دارای سرسبزی نخبگی است، تصریح کرد: ما به گیلان علاقمندیم ضمن اینکه در استان مشکل امنیتی وجود ندارد.

به گزارش ورگ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی در دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان، این استان را استانی ممتاز عنوان کرد و گفت: گیلان دارای فرهیختگان متعددی است و شخصیت های بسیاری در این استان وجود دارد.

وی به وجود علمای فاضل در گیلان اشاره کرد و افزود: گیلان خیلی سریع به بلوغ سیاسی رسیده و در معرض تاثیر دیدگاه های مختلف است بنابراین باید مورد توجه ویژه ای قرار گیرد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه گیلان در سرسبزی طبیعی خود دارای سرسبزی نخبگی است، تصریح کرد: ما به گیلان علاقمندیم ضمن اینکه در استان مشکل امنیتی وجود ندارد.

وی ادامه داد: در گیلان نیاز نیست دستگاهی بخواهد امنیت را برقرار کند زیرا عامل اصلی امنیت منطقه، مردم هستند و خودشان امنیت را برقرار می کنند.

حجت الاسلام علوی یادآور شد: همراهی عمومی نخبگان و همدلی مردم با مدیران موجب شده اگر نگوییم گیلان بی مساله است باید بگوییم گیلان استان کم مساله ای است.

تکیه بر جوانان و نخبگان تنها راهکار برون رفت از مشکلات است

آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان نیز در این دیدار با اشاره به آرامش حاکم در استان اظهار کرد: با توجه به ویژگی های دریا، جلگه و کوه در استان به لحاظ آماری سالانه پذیرای ۳۵ میلیون نفر گردشگر هستیم اما مردم گیلان روحیه معنوی و دینی خود را به خوبی حفظ کرده اند.

وی، وجود ۸۰۰۰ شهید در گیلان بسیار مهم عنوان کرد و افزود: در طول تاریخ بزرگان، علمان دینی و شخصیت های اجتماعی و سیاسی بسیاری در گیلان بودند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه مردم گیلان از ویژگی های بسیار خوبی برخوردارند، تصریح کرد: اما به زیربناهای استان قدری کم توجهی شده است.

فلاحتی به آماده بودن بستر برای انجام فعالیت های فرهنگی در گیلان اشاره کرد و گفت: زمینه سیاسی، فرهنگی و حتی اقتصادی خوبی در استان وجود دارد و اگر از این بسترهای موجود به خوبی استفاده شود و تمام مسئولان فارغ از افکار و اندیشه های سیاسی و اجتماعی بخواهند در کنار همدیگر باشند بخش بسیاری از بیکاری در منطقه برطرف می شود.

وی با اشاره به بازدید از صنایع دریایی شهید تمجیدی و تالاب انزلی در هفته گذشته، بیان کرد: جوانان استان کشتی های بزرگی در گیلان در حال ساخت دارند و این امر توانمندی استان را نشان می دهد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، وجود تالاب انزلی را ظرفیت خوبی برای ایجاد اشتغال در منطقه دانست و خاطرنشان کرد: اگر سازوکارهای آن طراحی شود می تواند چند برابر و نیز برای استان اشتغالزایی داشته باشد.

فلاحتی به دو رودخانه زرجوب و گوهررود در شهر رشت اشاره کرد و یادآور شد: پس از انقلاب هیچ توجهی به رودخانه های مذکور نشده و آسیب های آن در داخل شهر و ورودی به تالاب انزلی بسیار است.

وی ادامه داد: امیدواریم با معرفی استاندار جدید گیلان به مشکلات استان توجه جدی شود و اگر بتوانند سرمایه گذاری هایی انجام دهند بسترهای توسعه همه جانبه در استان وجود دارد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به گیلان بیان کردم استان از سرسبزی برخوردار است، اظهار کرد: به دلیل بی توجهی به زیرساخت های اقتصادی، فقر گیلان زیر سرسبزی استان پنهان است.

فلاحتی اضافه کرد: از روز نخست که به گیلان آمدیم اعلام کردیم برای ما داشتن افکار و اندیشه های سیاسی، گرایش ها و سلیقه ها ایراد نیست بلکه داشتن سلیقه لطف الهی است.

وی با اشاره به اینکه وجود افراد مومن، انقلابی و داشتن اراده برای کار برای ما مهم است، بیان کرد: اگر تمام نیروها بخواهند در کنار همدیگر باشند با وجود گرایش ها و سلیقه های سیاسی به موفقیت می رسیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان به تحریم ها و دشمنی ها علیه نظام اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: اکنون همه مردم و مسئولان به این باور رسیدند که تکیه بر توانایی کشور، جوانان و نخبگان تنها راهکار برون رفت از مشکلات و پیشرفت است.

فلاحتی تصریح کرد: اکنون بستر پیشرفت در ذیل توجهات الهی، امام زمان(عج) و درایت مقام معظم رهبری در کشور فراهم است و امیدواریم در رسیدن به آرمان های شهدا موفق شویم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *