استان ها > سیستان و بلوچستان

همه تجهیزات آموزشی و توانبخشی دانش‌آموزان استثنایی سیستان و بلوچستان تامین می‌شود

ورگ/سیستان و بلوچستان معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: تمامی نیاز دانش آموزان استثنایی استان سیستان و بلوچستان به وسایل آموزشی، کمک آموزشی و توانبخشی شناسایی شده است و از طرف سازمان استثنایی و با مشارکت ۳۰ درصدی استانداری این وسایل تهیه و در اختیار این دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

دکتر سیدجواد حسینی در دیدار با استاندار سیستان وبلوچستان اظهار داشت: در قالب نهضت توان افزایی ۸۰۰۰ قلم وسایل آموزشی، کمک آموزشی و توانبخشی ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه در کشور مورد نیاز است و تامین این میزان نیازمند مشارکت همه خیرین می باشد.

وی افزود : ۲۱۰ مدرسه ویژه دانش آموزان استثنایی در کشور کمبود داریم که از این میزان کمبود  ۱۰ مدرسه متعلق به  استان سیستان و بلوچستان است و با هماهنگی که  از طریق سازمان نوسازی و توسعه مدارس انجام خواهد شد امیدواریم احداث این ۱۰ مدرسه با تامین زمین از سوی استان و کمک خیرین محقق گردد.

معاون وزیر با بیان اینکه ۳۱مدرسه ویژه آموزش و پرورش استثنایی در استان سیستان و بلوچستان فعالیت می کنند اظهار داشت: از این تعداد ۲۵ مدرسه دولتی و شش مدرسه نیز خیر ساز است و دو مدرسه دولتی و سه مدرسه خیرساز استثنایی نیز در این استان در حال احداث می باشد.

وی افزود: یک میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز مدارس استثنایی استان سیستان و بلوچستان اختصاص خواهد یافت.

حسینی با اشاره به طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی اظهار داشت: در سال گذشته نزدیک به ۱۸ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی استان سیستان و بلوچستان به صورت رایگان و نیمه بها مورد سنجش قرار گرفتند و در سال جاری نیز بیش از ۴۰ درصد نوآموزان این استان به صورت نیمه بها و رایگان سنجش خواهند شد.

استاندار سیستان وبلوچستان نیز در این دیدار با ابراز خوشحالی از جمع آوری مدارس خشتی و گلی استان گفت: یکی از بزرگترین مشکلات آموزشی استان مدارس خشتی و گلی بود که با تدابیر صورت گرفته شده توسط وزارت آموزش‌ و پرورش و خیرین، تمامی مدارس خشتی و گلی این استان جمع آوری شد.

موهبتی افزود: باید در مرحله بعد سراغ جمع آوری بخاری های نفتی و نوسازی و بهسازی سایر مدارس حرکت کنیم.

وی با اشاره نیازهای دانش‌آموزان استثنایی استان به تجهیزات و فضای آموزشی استاندارد؛ بیان کرد: تعداد ۱۰مدرسه استثنایی در سطح استان کمبود داریم که باید مورد توجه بیشتر سازمان نوسازی و تجهیز مدارس قرار گیرد.

شایان ذکر است در این دیدار مسائل مختلف آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان به بحث گذاشته شد و دکتر حسینی در خصوص احداث دبیرستان انرژی اتمی، دانشگاه فرهنگیان و ساخت بیمارستان مخصوص فرهنگیان سیستان و بلوچستان قول پیگیری داد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *