استان ها > لرستان

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس: وضعیت بحرانی رودبار/۷۰۰ میلیارد خسارت به کوهدشت

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی گفت: سیل ۷۰۰ میلیارد تومان به شهرستان کوهدشت خسارت وارد کرد.

به گزارش ورگ، ملکشاهی‎راد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با اطلاع‎رسانی به موقع هشدارهای لازم به مردم داده شد وگرنه با فاجعه انسانی روبرو می‌شدیم.

وی تصریح کرد: خسارت قابل توجهی وارد شده به کوهدشت بیش از ۷۰۰ میلیارد است که در زمینه کشاورزی ۶۰ میلیارد تومان خسارت وارد شده است.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس خاطرنشان کرد: ۵۴ کیلومتر راه روستایی و اصلی و ۳۳ دهنه پل تخریب شده است.

ملکشاهی‎راد اضافه کرد: وضعیت بسیار بحرانی در رودبار داریم، ۱۱ روستا در این منطقه در حاشیه سد سیمره به صورت کلی دارند به زیرآب می‌روند و تخریب می‌شوند.

وی بیان کرد: ما نگران هستیم در آنجا یک فاجعه انسانی رخ دهد، این منطقه ۱۵۰۰ نفر جمعیت دارد، یک راه به ایلام دارد که جاده را آب گرفته است، از لرستان هم یک راه دارد که همین وضعیت را دارد.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس ادامه داد: امدادرسانی به اهالی رودبار از ایلام با قایق انجام می‌شود که امروز ۳۶۰ تخته چادر را تحویل دادیم تا مردم از منازل خارج شوند و در چادرها اسکان پیدا کنند.

ملکشاهی اظهار کرد: مردم این منطقه ۶ هزار رأس احشام دارند و هیچ راه ارتباطی ندارند.

وی عنوان کرد: روز کور یک منطقه عشایری با ۷ روستا است که هیچ راه دسترسی ندارد و از طریق هلیکوپتر یک مقداری مواد غذایی به آنجا بردند، کوهدشت شمالی هم همین‎طور، ۹ روستا دارد که هیچ ارتباط زمینی ندارند.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان خاطرنشان کرد: بعد از ۶ روز برخی روستاها تنها یک بار امکانات گرفته‌اند که از هلال احمر گله‎مند هستیم به خاطر عدم حضور به موقع در کوهدشت، موضوع را انعکاس داده‌ایم و در مجلس هم پیگیری می‌کنیم.

ملکشاهی ادامه داد: با سیاست غلط بر وزارت‎خانه، آبخیزداری کوهدشت تعطیل شد که اگر به صورت صحیح اجرا می‌شد این سیل انقال نمی‌افتاد.

وی بیان کرد: اگر سد معشور زده می‌شد به تنهایی به اندازه تمام سدهای استان می‌توانست سیلاب را کنترل کند.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان اضافه کرد: سد زیبا محمد، آبسرده، تاج امیر و مخمل‌کوه همچنان بلا تکلیف مانده‎اند.

وی گفت: سیل هزاران میلیارد تومان به استان خسارت وارد کرده اس ت.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *