استان ها > خراسان شمالی

نخستین آزمایشگاه تخصصی پاتوبیولوژی هلال احمر کشور در خراسان شمالی آغاز به کار کرد

ورگ/خراسان شمالی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی از آغاز به کار رسمی نخستین آزمایشگاه تخصصی پاتوبیولوژی جمعیت هلال احمر کشور در خراسان شمالی خبر داد.

محسن نجات در آیین آغاز به کار این آزمایشگاه گفت: آزمایشگاه تخصصی پاتوبیولوژی جمعیت هلال احمر استان در فضایی به مساحت ۴۰۰ متر مربع به مراجعان خدمات مختلف ارائه می‌دهد.

وی در آیین آغاز به کار این آزمایشگاه افزود: خوشبخانه تجهیزات آزمایشگاه تکمیل شده و زیرساخت‌ها نیز ارتقا یافته و خدمات این آزمایشگاه نیز با تعرفه نیمه دولتی و ۳۰ درصد کمتر از سایر آزمایشگاه‌ها به عموم مردم به ویژه اقشار کم درآمد و نیازمندان ارائه می‌شود.

وی با اشاره به خدمات این آزمایشگاه برای عموم مردم، اظهارکرد: بسته کامل خدمات آزمایشگاهی از قبیل آزمایش‌های بیوشیمی نظیر چکاپ کامل، میکروب شناسی و تشخیص عفونت‌ها، آزمایش‌های هورمونی برای تشخیص انواع سرطان‌ها، آزمایش‌های باروری، تشخیص هپاتیت، HIV، تشخیص کرونا برای عموم مردم و ارگان‌های دولتی قابل انجام است.

نجات با تقدیراز تلاش‌های دانشگاه علوم پزشکی استان در صدور پروانه این آزمایشگاه، خاطرنشان کرد: تجهیز و تکمیل این آزمایشگاه طی سه فاز دیگر ادامه پیدا خواهد کرد تا مردم استان بیش از گذشته از خدمات بهداشتی-درمانی جمعیت هلال احمر استان با تعرفه نیمه دولتی بهره مند شوند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *