استان ها > قم

مکتب حاج قاسم نباید دچار سیاست زدگی شود

ورگ/قم دبیرکل مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم گفت: اینکه می‌گویند شهید حاج قاسم سلیمانی یک مکتب است، حقیقتی انکار ناپذیر است به شرط آن که این حقیقت صاف و زلال گرفتار پیچیدگی ها و سیاست زدگی نشود.

حجت الاسلام والمسلمین بنایی در ابتدای سومین جلسه از کرسی های آزاد اندیشی که با عنوان «بنیادها و آرمان های انقلاب اسلامی» به همت موسسه آموزش عالی طلوع مهر و مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم به صورت مجازی برگزار می شود، با اشاره به گرامیداشت ایام فاطمیه و شهادت جانسوز حضرت  فاطمه زهرا، صدیقه کبری سلام الله علیها، گفت: ما در این روزها شاهد ارتحال حضرت آیت الله مصباح یزدی بودیم. ایشان از اساتید و شخصیت های علمی حوزه بودند که که در زمینه تفسیر وعلوم ومعارف قرآن و فلسفه اسلامی صاحب نطر بودند و با تلاش و همت بسیار نسبت به آموزش طلاب و فضلاء و دانشگاهیان زحمت کشیدند، خدمات ایشان در زمینه علوم انسانی در حوزه ودانشگاه  بر کسی پوشیده نیست.
وی افزود: همچنین این ایام مصادف است با سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی که در سال گذشته در سیزدهم دیماه از سوی عناصر مزدور آمریکایی وبه فرمان مستقیم ترامپ منفور به همراه شهید ابومهدی المهندس مورد ترور واقع شد و این شهید عزیز سرافراز توانست با شهادتش برگ زرینی بر تاریخ افتخارات ملی کشور بیافزاید و به عنوان الگو وچهره اصلی ونماد مقاومت برای نسل جوان وانقلابی جوامع مسلمان مطرح گردد.
بنایی ادامه داد: حاج قاسم سلیمانی، به تعبیر مقام معظم رهبری یکی از شاگردان مکتب تربیتی وانقلابی وانسان ساز امام خمینی بود. این مرد بزرگ به خاطر اخلاص و فداکاری ورشادت وبلوغ اخلاقی وایمانی  که داشت سال ها در پی شهادت بود و درهرجبهه ای که  حضور می یافت منتظر شهادت بود.
 حجت الاسلام بنایی افزود: اینکه می‌گویند شهید حاج قاسم سلیمانی یک مکتب است، حقیقتی انکار ناپذیر است به شرط آن  که این حقیقت صاف و زلال گرفتار پیچیدگی ها و سیاست زدگی نشود.ارائه مکتب حاج قاسم به عنوان الگوی عملی برای نسل جوان ما  و مخالفان انقلاب اسلامی در اقصی نقاط عالم سرمایه  فرهنگی ومعنوی بسیار مهم و ارزشمندی است که بایستی از آن مواظبت کرد. امیدواریم برکات خون این شهید و ابومهدی المهندس و دیگر شهدای مقاومت ومدافع حرم وشهید فخری زاده که درایام چهلمین روز شهادتش هستیم بتواند درخت انقلاب و بیداری اسلامی را تناور کند و ریشه ظلم و استکبار جهانی در منطقه را برکند.
وی یادآورشد: در روز هفدهم دیماه سال 56 روزنامه اطلاعات مقاله ای چاپ کرد و در آن مقاله به امام امت که در نجف در تبعید بسر می برد توهین شد و از صبح روز هیجدهم، طلاب و فضلای قم  به منازل مراجع  عظام تقلید رفتند و اعلان انزجار کردند در نهایت در روز نوزده دی زمانی که از خانه آیت الله نوری همدانی به سمت منزل مرحوم آیت الله مشکینی رحمه الله علیه می‌رفتند در محل میدان شهدا مورد حمله دژخیمان رژیم پهلوی قرار گرفتند و ما  بدنبال آن، شاهد کشتار 19دی بودیم و آن واقعه سرآغاز نهضت اسلامی در دوره جدید شد که بعد از یک سال وچند ماه  با رهبری امام راحل در۲۲ بهمن ماه ۵۷  به پیروزی رسید.
رئیس موسسه آموزش عالی طلوع مهر افزود: باید قدردان خون شهدا باشیم و در راه شناسایی آرمان های انقلاب اسلامی وباز خوانی آن ومعرفی به نسل جوان تلاش کنیم. امروز بیش از ۴۰ سال از انقلاب می گذرد و امروز وارد دهه پنجم انقلاب شده ایم. امروز برخی ازمخاطبان انقلاب کسانی هستند که هیچ تجربه وشناختی از انقلاب ندارند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *