استان ها > خوزستان

مسابقات دانش‌آموزی نوآوری و ابتکارات خوزستان برگزار می‌شود

ورگ/خوزستان مدیر مجمع رباتیک اهواز گفت: فردا، یکم اسفندماه آخرین مهلت ثبت‌نام در چهارمین دوره مسابقات دانش آموزی نوآوری و ابتکارات خوزستان است.

رضا مریدسادات در گفت‌وگو با ورگ، اظهار کرد: چهارمین دوره مسابقات بزرگ نوآوری و ابتکارات دانش‌آموزی خوزستان، 8 و 9 اسفند در اهواز برگزار می شود. این مسابقات به صورت استانی و برای دانش‌آموزان مقاطع دبستان و متوسطه اول و دوم برگزار می‌شود.

وی افزود: برای دانش آموزان  پایه اول ابتدایی، لیگ رباتیک نویاب و ربات‌های فوتبالیست، برای پایه دوم دبستان لیگ ربات‌های آتش‌نشان نیمه هوشمند و ربات‌های فوتبالیست، برای  دانش آموزان دوره اول متوسط لیگ ربات‌های آتش‌نشان هوشمند و لیگ ترابری استراتژیک و برای دانش آموزان دوره متوسطه دوم لیگ ربات‌های میکروموس برگزار می‌شوند.

مدیر مجمع رباتیک اهواز بیان کرد: لیگ چرتکه دوره دبستان نیز به سه بخش سنی زیر 8 سال، 8 تا 10 سال و 10 تا 12 سال تقسیم می‌شود. مشارکت‌کنندگان این مسابقات کمیته بازی‌ها و ورزش‌های الکترونیک، هیات ورزش‌های همگانی، پارک علم و فناوری استان، مسابقات ملی نادکاپ شریف، مجتمع رباتیک اهواز و شهرداری اهواز هستند.

مریدسادات ادامه داد: فردا پنج‌شنبه (یکم اسفند) آخرین مهلت ثبت‌نام در این مسابقات است. دانش آموزان علاقه‌مند می‌توانند برای شرکت در این مسابقات به نشانی www.ahvazrobocup.ir مراجعه کنند.

وی در پایان با اشاره به اهداف برگزاری این مسابقات گفت: در این مسابقات ضمن اینکه دانش‌آموزان مهارت کسب می‌کنند، توانمندی پیروزی، شکست و احساس خوشایند همکاری و کار علمی را نیز تجربه می‌کنند. همچنین شرکت در اینگونه رقابت‌ها باعث علاقه‌مندی دانش‌آموزان به فعالیت‌های علمی می‌شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *