استان ها > لرستان

غربالگری معتادین متجاهر مظنون به کـرونا در لرستان

ورگ/لرستان مدیرکل بهزیستی لرستان از اجرای طرح غربالگری معتادین متجاهر مظنون به کـرونا در استان خبر داد.

کرم یاری ۲۹ خرداد در بازدید از مراکز قرنطینه ماده شانزده مردان و زنان اظهار کرد: به منظور سالم‌سازی و پاکسازی مناطق آلوده و آسیب‌زا و همچنین جلب رضایت عموم مردم این طرح و طرح‌های مشابه با همکاری بهزیستی، شورای مواد مخدر استان و نیروی انتظامی اجرایی شده است.

وی با اشاره به مشارکت دانشگاه علوم پزشکی برای تست کرونا در طول اجرای این طرح، تصریح کرد: معتادانی که کرونا مثبت باشند پس از بهبودی و قرنطینه جهت ترک اعتیاد به مراکز بازپروری و کمپ‌ها منتقل خواهند شد.

یاری با بیان این موضوع که سلامت روان شامل افزایش توانایی‌های افراد و جامعه و قادرسازی آنها در دستیابی به اهداف مورد نظر است، گفت: سلامت جامعه به همه ما مربوط است نه فقط به کسانی که از بیماری‌های روانی رنج می برند.

مدیرکل بهزیستی لرستان تاکید کرد: هیچ گروهی و طبقه‌ای از بیماری روانی مصون نیست ولی افراد بیکار، فقرا، نوجوان و زنانی که قربانی خشونت هستند بیشتر در معرض خطر هستند و متاسفانه در تمام دنیا به بهداشت روان و بیماری‌های روانی به اندازه سلامت جسمانی و بیماری جسمی اهمیت داده نمی‌شود و مورد بی‌توجهی و غفلت قرار گرفته است.

وی از مهمترین مسائل مربوط به بهداشت روانی جامعه به بحث پیشگیری و ارتقاء اشاره کرد و افزود: هدف ما در بهزیستی کاهش بروز و کاهش ناتوانی ماندگار اختلالات روانی در جامعه است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *