سیاسی > مجلس

زرآبادی: تأمین نهاده‌های دامی باید با جدیت بیشتر دنبال شود

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه توجه و رسیدگی به مشکلات واحدها تولیدی در اولویت امور مسئولین باشد، گفت: تأمین نهاده‌های دامی یکی از مهم‌ترین درخواست‌های واحدهای تولیدی است که باید با جدیت بیشتر دنبال شود.

به گزارش ورگ، سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در مراسم روز جهانی دامپزشکی اظهار کرد: تأمین نهاده‌های دامی یکی از مهم‌ترین درخواست‌های واحدهای تولیدی است که باید با جدیت بیشتر دنبال شود.

وی اضافه کرد: اهمیت و جایگاه واکسیناسیون در تأمین سلامت دامی، تحقق امنیت زیستی، امنیت غذایی و ایجاد سلامت جوامع انسانی امری بدیهی است؛ اقدامات و برنامه‌های خوبی در استان برای مقابله و کنترل بیماری آنفلوانزای پرندگان انجام شده که باید ادامه یابد.

نماینده مردم قزوین البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در ادامه به اهمیت واکسیناسیون در صنعت طیور اشاره کرد و گفت: واحدهای تولیدی نقش مؤثری در اجرای طرح واکسیناسیون دارند و همان‌طور که به واکسیناسیون توجه خاص داریم باید لایه‌ها و زنجیره‌های دیگر را نیز مدنظر قرار دهیم.

وی اضافه کرد: این لایه‌ها و زنجیره‌های تولید درخواست‌ها و خواسته‌هایی دارند که باید به آن‌ها توجه شود چون آن‌ها سهم بزرگی در موفقیت طرح واکسیناسیون طیور دارند.

زرآبادی تصریح کرد: استان قزوین جایگاه مناسبی در تولید محصولات دامی دارد و علاوه بر تأمین نیاز داخلی استان، نیاز مربوط به استان‌های دیگر را هم تأمین می‌کند.

صنعت دام و طیور باید به‌دنبال علوم نوین باشند

داود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این مراسم عنوان کرد: برنامه‌ها باید مبتنی بر علوم و فن‌آوری‌های جدید باشد و حول این محور تنظیم شود تا شاهد توسعه بیشتر بخش کشاورزی باشیم.

وی عنوان کرد: استان قزوین با دارا بودن دشت قزوین جایگاه ارزشمندی در سطح کشور دارد و توانسته رتبه‌های خوبی را در تولید محصولات کشاورزی و دامی داشته باشد.

محمدی در پایان به واکسیناسیون طیور اشاره کرد و گفت: توجه به پیشگیری و واکسیناسیون می‌تواند بسیار مؤثر باشد زیرا پیشگیری کم‌هزینه، زودبازده و آثار عمیق‌تری خواهد داشت؛ اگر به‌موقع و اقدام به‌هنگام در کنترل آنفلوانزای پرندگان نبود استان با چالش بسیار بزرگی روبرو می‌شد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *