استان ها > فارس

رونمایی از حبرنامه دانشگاه سلمان کازرون

ورگ/فارس طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان محلی و استانی از نخستین شماره خبرنامه دانشگاه سلمان فارسی کازرون رونمایی شد.

آیین رونمایی از نخستین شماره خبرنامه دانشگاه سلمان فارسی کازرون با حضور رئیس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری و معاون استاندار و فرماندار ویژه، نماینده امام جمعه و جمعی از مسئولان شهرستان کازرون، در سالن کنفرانس دانشگاه سلمان فارسی کازرون برگزار  شد.

رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون در ابتدای این نشست، از تلاش‌های مدیرمسئول، سردبیر، مدیر اجرایی و اعضا تحریریه این خبرنامه و همچنین با قدردانی از همراهی‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در روند صدور مجوز این خبرنامه قدردانی کرد.

به گزارش ورگ به نقل از دانشگاه سلمان فارسی، دکتر غریب فاضل‌نیا، خاطر نشان کرد: خبرنامه دانشگاه سلمان فارسی کازرون، در راستای تقویت ارتباط دانشگاه با جامعه عمل خواهد کرد. در مسیر برنامه‌ریزی‌ها و ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز دانشگاه سلمان فارسی کازرون تلاش شده است تا با توجه به بیانیه مأموریت دانشگاه و همچنین سیاست‌گذاری‌های کلان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ظرفیت‌های مناسبی برای ارتباط موثر با جامعه ایجاد شود و انتشار خبرنامه دانشگاه سلمان فارسی کازرون، در همین راستا دنبال خواهد شد. 

فاضل‌نیا همچنین با اشاره به تلاش‌های افرادی همچون میرزا صالح کازرونی که نخستین روزنامه ایران را منتشر نمود و با تصریح بر سابقه دیرینه سایر اهالی اندیشه و فرهنگ کازرون در تاریخ روزنامه‌نگاری ایران، افزود: خوشبختانه این خبرنامه در شهرستانی منتشر می‌شود که سنت روزنامه‌نگاری دیرینه‌ای دارد. برهمین اساس نیز ظرفیت‌های فرهنگی و علمی دانشگاه را در کنار جامعه مطبوعاتی کازرون قرار می‌دهیم تا در تلاشی هم‌افزا بتوانیم شرایط مطلوب توسعه منطقه را هرچه بیشتر میسر کنیم. 

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کازرون نیز با قدردانی از رویکرد مدیریت دانشگاه سلمان فارسی کازرون در شفافیت عملکرد و ارتباط گسترده با بخش‌های مختلف جامعه، وجود خبرنامه برای این دانشگاه را یک ضرورت دانست و خاطر نشان کرد: مطبوعات در همه زمینه‌ها نقش بسزایی دارند. حال اینکه چنین ظرفیتی در اختیار دانشگاه سلمان فارسی کازرون قرار گرفته که رویکرد بسیار مناسب و موثری در جهت پیوند علمی با جامعه دنبال می‌نماید، می‌تواند نویدبخش رخدادهای مناسبی در آینده باشد و بنده به واسطه تحقق این کار زیبا و در شأن شهرستان و دانشگاه، از تمامی افرادی که در انتشار آن نقش داشته‌اند، تشکر می‌نمایم. 

علی مظفری، همچنین ضمن اظهار تاسف از تعطیلی هفته‌نامه سلمان شهرستان کازرون، افزود: آماده کمک‌رسانی به هفته‌نامه سلمان در هر زمینه ممکنی هستیم که از دستمان ساخته باشد. 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کازرون نیز ابراز امیدواری کرد که اضافه شدن این نشریه به جمع نشریات فعال بتواند به تقویت هرچه مناسب‌تر مطبوعات در سطح شهرستان کازرون و منطقه منجر شود.

حجت الاسلام جلالی، همچنین با اشاره به تفاهم‌نامه مشترک دانشگاه سلمان فارسی کازرون و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، دستاوردهای آن را برای شهرستان کازرون مهم ارزیابی و بر تداوم همکاری‌ها بین این دو نهاد تأکید کرد. 

علیرضا راستی سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه سلمان فارسی کازرون و سردبیر خبرنامه این دانشگاه، نیز با مروری بر روند انتشار شماره نخست و اشاره به چشم‌اندازهای پیش‌رو خاطر نشان کرد: رویکردی که داریم این است که بتوانیم اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان را با عموم جامعه بیش از پیش ارتباط داده و از این بستر برای معرفی و توسعه هرچه مناسب‌تر خدمات دانشگاه به عموم مردم استفاده کنیم.

بر پایه این گزارش، خبرنامه دانشگاه سلمان فارسی کازرون در قالب فصلنامه و به صاحب‌امتیازی دفتر ریاست و روابط عمومی این دانشگاه و با مدیرمسئولی دکتر مهدی رضایی و سردبیری دکتر علیرضا راستی منتشر شده است. مدیر داخلی این خبرنامه دکتر علی غفارپناه و اعضا هیئت تحریریه آن مهندس علیرضا دهقان، دکتر یاسر خواجوی، دکتر لیلا شاملی، دکتر احسان منبری و مهندس امیراحمد نیری، از اعضای هیئت علمی این دانشگاه هستند. 

علاقمندان به دریافت این خبرنامه می‌توانند نسخه دیجیتال آن را از طریق سایت دانشگاه سلمان فارسی کازرون به آدرس www.kazerunsfu.ac.ir دریافت نموده و از طریق رایانامه newsletter@kazerunsfu.ac.ir با هیئت تحریریه آن در ارتباط باشند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *