استان ها > گیلان

رشد ۶۷ درصدی کشفیات مواد مخدر در رشت

ورگ/گیلان فرماندار رشت از رشد ۶۷ درصدی کشفیات مواد مخدر در شهرستان رشت خبر داد و گفت: طبق گزارش‌های دریافتی استفاده مواد مخدر به سنین دانش‌آموزی رسیده است و این آمار برای کشوری با قدمت دیرینه فرهنگی شایسته نیست.

علی فتح اللهی عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان رشت با اشاره به اشاره به رشد ۶۷ درصدی کشفیات مواد مخدر در سطح مرکز استان نسبت به سال گذشته، اظهار کرد: علاوه‌بر اقدامات انتظامی باید از ابزارهای فرهنگی آموزشی جهت پیشگیری از شیوع گرایش به مواد مخدر در جامعه افزوده شود.

وی با بیان اینکه اعتیاد بسیاری از ویژگی‌های مثبت اخلاقی و رفتاری را از خانواده دور می‌کند، افزود: همه خانواده‌ها ممکن است در معرض آسیب‌های ناشی از اعتیاد قرار گیرند، بنابراین همه باید در کنار هم جهت مقابله با این معضل بسیج شویم، بنابراین مبارزه با مواد مخدر فقط برعهده نیروهای امنیتی و نیروی انتظامی نیست بلکه همه دستگاه‌ها در این راستا بایستی تلاش کنند.

فتح‌اللهی با بیان اینکه دشمنان اسلام و نظام با تهدیدات و ترفندهای نوین درصدد خدشه دار کردن انقلاب و فروپاشی کشور هستند و می‌خواهند امنیت، آرامش و اقتصاد کشور را سلب کنند، گفت: دشمن امروز روش مبارزه را تغییر داده و با انواع مواد مخدر صنعتی درصدد مبارزه با خانواده‌های ایرانی است.

فرماندار رشت تصریح کرد: طبق گزارش‌های دریافتی استفاده مواد مخدر به سنین دانش‌آموزی رسیده است و این آمار برای کشوری با قدمت دیرینه فرهنگی شایسته نیست.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از تمام ظرفیت‌ها در راستای مبارزه با موادمخدر، خاطرنشان کرد: توسعه بخش فرهنگی، اعتقادی و دینی بیش از پیش بایستی مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار رشت بهره‌گیری از ظرفیت صداوسیما و فضای مجازی را از جمله راهکارهای مقابله با معضل اعتیاد دانست و تصریح کرد: در کنار تلاش‌های نیروهای انتظامی و سپاه باید از ظرفیت سمن‌ها در راستای آگاه سازی جامعه استفاده شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *