استان ها > اصفهان

در کشور آموزش‌ها به هم وصل نیستند

ورگ/اصفهان معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش گفت: وحدت و همدلی همگانی برای حل مشکلات جامعه ارزشمند است.

به گزارش ورگ، قاسم احمدی لاشکی امروز (چهارشنبه، ۲۵ آذر) در آیین آغاز عملیات ساخت مجتمع آموزشی در قمصر اظهار کرد: اینکه همه می آیند تا یک فعل ارزشمند در یک منطقه اتفاق بیفتد، در نزد خدا، قرب و جایگاه ویژه دارد و همت یک بانو نیک اندیش برای بهبود امور، قابل ستایش است.

وی افزود: یکی از مشکلات کشور این است که آموزش‌ها به هم وصل نیست که رهبر معظم انقلاب هم در دیدار با معلم ها ضمن تقدیر از تلاش فرهنگیان به درستی به آن اشاره کرد. کودک در مهد کودک ها و مجموعه بهزیستی یک مدل آموزش می‌بیند و در مدرسه یک مدل دیگر آموزش می‌بیند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: خوشبختانه مدیریت مهدکودک ها با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به حوزه آموزش و پرورش برگشت و مسئولیت حوزه‌های مختلف برنامه‌ریزی، مدیریت، نظارت و ارزیابی مهدکودک‌ها به وزارت آموزش و پرورش واگذار شد.

احمدی لاشکی تاکید کرد: نیروی انسانی، دغدغه دوم آموزش و پرورش است. یک میلیون نفر فرهنگی به آموزش می‌پردازند ولی آنها را چند دسته کرده‌ایم، نهضتی، خرید خدماتی و حق التدریسی که جایگاهی ندارد که آموزش باید به یک شکل باشد.

وی گفت: با پیگیری‌های وزیر و مجموعه وزارت آموزش و پرورش با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی این دغدغه نیز حل شد و سیاست‌های جذب منابع انسانی در وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد. 

احمدی لاشکی با تجلیل از نیکوکاران بانی مجتمع آموزشی و فرهنگی قمصر افزود: خانواده محترم فقیه و خانواده محترم شاه فضل، جایگاهی را که امروز خدا به شما هدیه کرد یک جایگاه ارزشمند است و این جایگاه را قدر بدانید.

همچنین مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: اگر حال و هوای آموزش و پرورش استان اصفهان خوب است و ظرفیت‌های خوبی در المپیادهای علمی داریم و رتبه های برتر کشور توسط دانش آموزان در جشنواره جوان خوارزمی و المپیادهای مختلف علمی به دست آمده است، نشاندهنده حمایت خوب مسئولان استان اصفهان نسبت به آموزش و پرورش است.

محمد اعتدادی افزود: در دوران کرونا و شرایط حاصل از آن به لطف نیکوکاران استان اصفهان با همه مشکلات اقتصادی که دچار آن بودند تا کنون ۶۲۰۰ تبلت و گوشی با مشارکت خیرین تهیه و بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شده است.

وی تصریح کرد: وضعیت و شرایط اقتصادی کشور بر همه معلوم است اما هیچ وقت کار نیک مدرسه سازی در استان اصفهان نه تنها عقب نیفتاده بلکه رشد داشته است و هر ماه شاهد آغاز ساخت دو مدرسه در استان با حضور خیرین بوده ایم.

مدیر کل آموزش و پرورش اصفهان گفت:حضور خیرین نشان می‌دهد مردم استان اصفهان نسبت به آموزش و پرورش نگاه ویژه و خاصی دارد و برگزاری این جلسات  به نشانه قدردانی مردم از نیکوکاران برای امر مدرسه سازی است.

مجتمع آموزشی، ورزشی قمصر، برای ساخت کانون فرهنگی، یک مدرسه با ۹ کلاس، سالن ورزشی و یک گلخانه آموزشی در فضایی به مساحت پنج هزار متر مربع طراحی شده است و توسط خانم انیس سادات فقیه و اکبرشاه فضلی ساخته می شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *