استان ها > لرستان

دانشگاه‌ها و استانداری به تعهد خود در تقاطع غیر هم‌سطح دانشگاه عمل کنند

ورگ/لرستان معاون پشتیبانی و توسعه دانشگاه لرستان گفت: دانشگاه‌های و استانداری به تعهد خود برای پروژه تقاطع غیر هم‌سطح دانشگاه عمل کنند.

محمد جعفری در گفت‌وگو با ورگ، با اشاره به پروژه تقاطع غیر هم‌سطح دانشگاه لرستان اظهار کرد: مهرماه سال گذشته قرارداد تقاطع غیر هم‌سطح را با شرکت “آبادراهان پارس” منعقد کردیم که کل پیمان به این صورت بوده که یک دوربرگردان تقاطع به سمت شهر خرم‌آباد باشد و یک لاین آن به سمت دانشگاه برود.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه این پروژه تقاطع غیر هم‌سطح خارج از اراضی دانشگاه است نیاز به مجوز هیات امناء و سازمان برنامه‌وبودجه داشتیم که خارج از دانشگاه هزینه کنیم.

معاون پشتیبانی و توسعه دانشگاه لرستان گفت: براساس صورت‌جلسه‌ای که با حضور استاندار وقت و روسای وقت دانشگاه‌های علوم پزشکی و پیام نور انجام شد بنا بود هر کدام از دانشگاه‌های مذکور ۲۵ درصد هزینه را تقبل کنند و همچنین استانداری ۲۵ درصد اعتبار را از محل اعتبارات استانی تأمین کند اما طرف قرارداد دانشگاه لرستان باشد.

جعفری ادامه داد: سال گذشته عملیات اجرایی این پروژه را آغاز کردیم اما در شروع کار با معارضین تنش‌هایی داشتیم و دو تا سه ماه پروژه تعطیل شد که این مهم با ورود دستگاه قضایی و ناجا مرتفع شد و مجدداً پروژه را از محل اعتبارات دانشگاه لرستان شروع کردیم.

وی اضافه کرد: همچنین در دونوبت نمایندگان مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس در سال ۹۷، دو میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفتند که ۶۷ درصد آن تخصیص یافت و برای امسال نیز ۴ میلیارد تومان در نظر گرفتند که تاکنون در بودجه امسال ۱۸ درصد تخصیص دارد و مابقی آن با توجه به منابع مالی دولت و شرایط حاکم بر اقتصاد جامعه تأمین نشده است.

معاون پشتیبانی و توسعه دانشگاه لرستان بیان کرد: با این اوصاف پروژه تقاطع غیر هم‌سطح همچنان فعال است و آن را تعطیل نکردیم.

جعفری با بیان اینکه به لحاظ بارندگی سال ۹۸ و سیل، مطالعات پروژه تحت بازنگری قرار گرفت و تغییرات زیادی در آن انجام شد، گفت: به‌عنوان مثال ابعاد پل‌های رودخانه ۱۰*۱۰ بود و الان به ابعاد ۱۶*۱۰ رسیده و این هزینه‌ها افزایش یافته در حالی‌که طبق قرارداد کل هزینه را هشت میلیارد تومان برآورد کرده بودیم.

در حالی‌که با افزایش سطح قیمت و میزان بازنگری در مطالعات و تغییرات در پروژه پیمان این پروژه به حدود ۱۶ میلیارد تومان رسیده و قطعاً تأمین این رقم برای پروژه از عهده دانشگاه لرستان خارج است.

وی با بیان اینکه نیاز است استانداری، دانشگاه علوم پزشکی و پیام نور سهم خود را پرداخت تا این پروژه به نتیجه برسد، بیان کرد: ولی با این اوصاف پروژه تقاطع غیر هم‌سطح به خاطر نبود اعتبار تعطیل نشده است.

معاون پشتیبانی و توسعه دانشگاه لرستان اظهار کرد: از محل توازن اعتبارات استان ۵ میلیارد تومان اعتبار گذاشتند که از این رقم تنها ۲۰ درصد معادل یک میلیارد تومان تخصیص داده شده است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *