استان ها > همدان

خسارت ۳۰۰ میلیارد تومانی سیل به اسدآباد همدان

فرماندار اسدآباد با اشاره به خسارت های اخیر وارد شده به شهرستان ناشی از بارش شدید برف و باران و آبگرفتگی ها یادآور شد: بارش های سیل آسای چندروز گذشته ۱۵ روستا را در محاصره خود قرار داد که در مجموع ۳۰۰ میلیارد تومان به شهرستان به ویژه به بخش کشاورزی و اراضی کشاورزی، دامی و طیور و تاسیسات زیربنایی شهرستان خسارت وارد کرد.

به گزارش ورگ، کریم حمیدوند در اولین شورای اداری سال ۹۸ اظهار کرد: سند توسعه شهرستان روز گذشته در استان به تصویب رسید که در این سند در برنامه ای ۳ ساله در تمام ابعاد توسعه، اشتغال و زیرساخت های شهرستان پیش بینی شده است.

فرماندار از اختصاص ۸۰۰ میلیون تومان برای مطالعه سد تغذیه مصنوعی هلور و آجین این شهرستان خبر داد و تصریح کرد: سدهای مخزنی مصنوعی کوچک از هدررفت آب‌های ناشی از نزولات آسمانی جلوگیری کرده و باعث جذب در سفره های زیرزمینی می‌شود که دشت اسدآباد به اجرای این دست از طرح ها نیاز دارد.

حمیدوند در ادامه رونق تولید را راهکاری برای مبارزه با تحریم دشمنان ایران اسلامی عنوان کرد و افزود:در بحث اشتغال و پرداخت تسهیلات اشتغال زایی برخی ادارات و بانکها تنگ نظری می کنند که امیدواریم امسال در راستای اشتغال و جذب تسهیلات اشتغال زایی بیشتر ریسک کرده و میزان جذب سهمیه اشتغال شهرستان ارتقا یابد.

فرماندار، بیکاری شهرستان اسدآباد را ۱۲ درصد بر شمرد و گفت: سامانه کارا به مدت ۲۴ ساعت با پیگیری های انجام شده باز شد که در همین راستا طی ۲۴ ساعت ۴۰ میلیارد تومان طرح توسط جهاد کشاورزی ،اداره صمت ،میراث فرهنگی وارد سامانه شد که این طرح ها بتوانند از اعتبارات کم بهره برای اشتغال استفاده کنند.

در پایان دکتر همایی به عنوان مدیر جدید آموزش و پرورش شهرستان معرفی و از خدمات ارزنده رحمان سجادی مدیر سابق آموزش و پرورش تقدیر و تجلیل شد. 

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *