استان ها > قزوین

حمایت از کارآفرینان خلاق در طرح «مَنش»

ورگ/قزوین معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین با اشاره به اینکه طرح منش همزمان در ۱۳ استان اجرا می‌شود؛ گفت: در طرح مرکز نوآوری و شکوفایی «مَنش» ضمن کمک به شکوفایی استعدادها، از ایده‌ها و کارآفرینان خلاق حمایت خواهد شد.

علی لطفی در گفت‌وگو با ورگ اظهار کرد: در طرح مرکز نوآوری و شکوفایی «مَنش» ضمن کمک به شکوفایی استعدادها، از ایده‌ها و کارآفرینان خلاق حمایت خواهد شد.

وی با اشاره به تجربه همکاری مشترک با جهاددانشگاهی عنوان کرد: در طرح «سرباز مهارت» همکاری موفقی با جهاد داشتیم و امیدواریم با توجه به تجربه موفق جهاد دانشگاهی در حمایت از استارت‌آپ‌ها، شاهد اتفاقات خوبی باشیم.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین بابیان اینکه طرح «مَنش» در اداره کل ورزش و جوانان ۱۳ استان و با همکاری جهاد دانشگاهی انجام می‌شود، تصریح کرد: امیدواریم طی تعامل با جهاد دانشگاهی بتوانیم از ایده‌های دانش‌بنیان جوانان حمایت و آنان را به سرمایه‌گذاران معرفی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در طرح «مَنش» ظرفیت خبرگزاری برنا برای اطلاع‌رسانی و فراخوان برای جوانان در اختیار جهاددانشگاهی خواهد بود و امیدواریم با این تعامل و همکاری مشترک اقدامی مفید برای جوانان استان قزوین داشته باشیم.

لطفی بابیان اینکه به طرح «مَنش» خوش‌بین است، عنوان کرد: جذب تعداد افراد به نحوه فراخوان، اطلاع‌رسانی، شناخت از جوانان بستگی دارد، البته در «مَنش» جوانانی که به جهاد دانشگاهی مراجعه کرده و طرح و ایده دارند می‌توانند مشمول این طرح شوند؛ همچنین از تشکیل تیم در دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری حمایت خواهیم کرد.

وی متذکر شد: اداره کل ورزش و جوانان تلاش دارد تا فضای مناسبی را در اختیار جهاد دانشگاهی و این تیم‌ها قرار دهد همچنین جلسه‌ای با مدیرکل ورزش و جوانان برگزار خواهیم کرد تا از ظرفیت‌های موجود در سطح استان استفاده کنیم.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین اشاره کرد: دستورالعمل طرح «مَنش» تدوین شده است و بر اساس آن گام‌به‌گام پیش خواهیم رفت ولی طی صحبت با مدیریت جهاددانشگاهی قزوین متوجه شدم این طرح تداوم خواهد داشت و ماندگاری این تیم‌ها بعد از حمایت و سپردن به سرمایه‌گذار ادامه دارد.

لطفی در پایان با تأکید بر تلاش جهت حمایت حداکثری اظهار کرد: بودجه‌ای که وزارت ورزش برای این مرحله اختصاص داده ۴۵۰ میلیون تومان است و در این طرح بیشتر به کیفیت توجه خواهیم داشت تا جوانان کسب‌وکارهای پایدار را راه‌اندازی کنند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *