استان ها > خوزستان

توضیح شهردار درباره جمع‌آوری محل اسکان پایگاه قهرمانی قایقرانی دزفول

ورگ/خوزستان شهردار دزفول درباره جمع‌آوری کانکس‌های پایگاه قهرمانی قایقرانی این شهرستان توضیحاتی ارائه داد.

محمدعلی دوایی‌فر در گفت‌وگو با ورگ درباره علت جمع‌آوری کانکس‌های مکان پایگاه قهرمانی قایقرانی دزفول، اظهار کرد: ما پایگاه قهرمانی را جمع‌آوری نکردیم، بلکه بعد از بازدیدی که از پارک دولت (محل اسکان کانکس‌های پایگاه قهرمانی قایقرانی در ساحل رودخانه) داشتیم، قرار شد با تعیین گروهی، پاکسازی پارک و سایر پارک‌های شهرستان برای ایام عید انجام شود که طی بازدید از پارک دولت و محل استقرار کانکس‌های پایگاه قهرمانی قایقرانی، گزارش‌های بسیار بدی به ما ارائه داده شد.

وی بیان کرد: متاسفانه به جای اینکه فضای رودخانه مرتب و تمیز باشد که مردم استفاده مفیدی از فضای اطراف رودخانه داشته باشند، کانکس‌های قایقرانی و دیگر کانکس‌های مستقر، محلی برای جمع‌آوری میز قدیمی، اسکله پوسیده و زباله شده بودند. ما به هیات قایقرانی اخطار داده بودیم و تاکیدمان به ساماندهی محل بود که متاسفانه اقدامی صورت نگرفت و ما نیز تصمیم به جمع‌آوری کانکس‌ها گرفتیم. ضمن اینکه اکنون نیز تمام وسایل پایگاه قهرمانی‌ قایقرانی در انبار شهرداری قرار دارد و از هیات خواستیم کانکس‌های پوسیده پایگاه را تعویض کند یا با رنگ کردن به آن‌ها رسیدگی کند.

شهردار دزفول گفت: اکنون هم بر اساس طرح مدنظر، در حال ساماندهی فضای ساحل رودخانه و رسیدگی به مبلمان شهری هستیم و گروه تعیین شده نیز در حال کار هستند. همچنین این آمادگی را داریم که پس از بازسازی فضا، به جای کانکس، مکان ثابتی در ساحل روخانه برای پایگاه قهرمانی قایقرانی احداث شود اما تاکید می‌کنم ما می‌خواهیم ساحل‌مان را مرتب و تمیز کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ما اصلا قصد جمع‌آوری پایگاه قهرمانی قایقرانی دزفول را نداشتیم، افزود: خود ما به اشاعه ورزش اهتمام ورزیده‌ایم و با جمع‌آوری کانکس‌های پایگاه قهرمانی قایقرانی، قصد ساماندهی و رسیدگی به مبلمان شهری در سواحل روخانه را داشتیم.

دوایی‌فر در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود قرار است محل پایگاه قهرمانی قایقرانی به محلی دور افتاده انتقال داده شود، گفت: این موضوع اصلا درست نیست و هر جا که امکان ورزش و تفریح است، تلاش‌مان را برای کمک مضاعف کرده‌ایم. اما در این قضیه برخی به دنبال سوء‌استفاده بودند.

وی درباره راه‌اندازی یک کلوپ غواصی در مجاورت پایگاه قهرمانی قایقرانی دزفول و اینکه گفته می‌شود شهرداری به خاطر فعالیت این کلوپ غواصی، اقدام به جمع‌آوری کانکس‌های پایگاه قهرمانی قایقرانی کرده است، عنوان کرد: این موضوع اصلا درست نیست و تنها شایعه است. این کلوپ و پایگاه هیچ ربطی به هم ندارند و اسکان و فعالیت این کلوپ، بحث امروز و دیروز نیست و متاسفانه هیات قایقرانی دزفول به جای اینکه به دنبال ساماندهی و مرتب کردن محل پایگاه باشد، دنبال چنین شایعاتی است.

شهردار دزفول در پایان نیز تاکید کرد: پایگاه قهرمانی قایقرانی دزفول مجددا به جایگاه خود در ساحل رودخانه پارک دولت برگردانده می‌شود. در هر صورت محل فعلی پایگاه قهرمانی را به صورتی آماده خواهیم کرد تا به ساحل رودخانه نیز نظم داده شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *