استان ها > خوزستان

تهامی: سال‌هاست تصویر قشنگی در زندگیم ثبت نشده

ورگ/خوزستان ملی پوش سابق فوتبال ایران می‌گوید سال‌های بسیاری است که شادی برای من رقم نخورده و تصویر قشنگی در زندگی برایم ثبت نشده است.

ابراهیم تهامی در گفت و گوی عیدانه با ورگ، صحبت‌های جالبی درباره زندگی شخصی و کاری، دنیای فوتبال و آرزویش برای سال ۹۹ داشت که در ادامه مشروح آن را می‌خوانید.

آقای تهامی سال ۹۸ برای شما چه طور بود؟

از نظر کاری برای من خوب نبود زیرا بیرون از فوتبال ماندم و نتوانستم در حرفه مربیگری مشغول به فعالیت شوم. در مجموع نیز باتوجه به اتفاقاتی که در این سال افتاد از جمله سقوط هواپیما و این که تعدادی از هموطنان را در حادثه هواپیمایی و همچنین بر اثر بلایایی چون سیل و زلزله از دست دادیم، سال خوبی نبود.

چرا بیرون از فوتبال ماندید؟

من همیشه گفته ام و نظر شخصی ام این است که امروزه هر کسی صداقت داشته باشد به جایی نمی رسد و من هم به همین دلیل بیرون ماندم. به هر حال چون زیر بار برخی مسایل نرفتم، نتوانستم در سال ۹۸ به مربیگری بپردازم.

زیباترین و غمگین‌ترین تصویری که در سال گذشته در ذهن‌تان نقش بست، چه بود؟

سال گذشته اتفاقات ناراحت‌کننده بسیاری در کشور داشتیم، از سیل و زلزله گرفته تا دیگر حوادث. اما آن چه بیش از هر چیزی من را ناراحت کرد و واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم، سقوط هواپیما و فوت هموطنانم بود و این تلخ ترین تصویر به جا مانده برای من از سال ۹۸ است. راستش را بخواهید سال‌های بسیاری است که شادی برای من رقم نخورده و تصویر قشنگی در زندگی برایم ثبت نشده است.

از فرزندان‌تان بگویید.

من سه فرزند دختر و یک پسر دارم. پسرم ازدواج کرده و صاحب ۲ فرزند پسر است و من الان یک پدربزرگ هستم.

پدربزرگ بودن چه حسی دارد؟

داشتن نوه خیلی جالب و حس خوب و شیرینی است، البته می گویند که نوه دختری خیلی شیرین‌تر است و منتظرم در آینده ببینم درست است یا اشتباه.

پسرتان راه پدر را در پیش گرفت؟

بله، پسرم فوتبالیست خیلی خوبی است. البته روی سفره غذا. (با خنده) 

خیر او فوتبالیست نشد اما موقع غذا باتوجه به این که خیلی خوش خوراک است، یک نیمه سمت من است و یک نیمه سمت مادرش. بین دو نیمه هم هر چه روی سفره باقی مانده است، می خورد. 

اما جدا از شوخی باید بگویم که معمولا بچه های فوتبالیست‌ها، فوتبالیست خوبی نمی شوند. در فوتبال دنیا هم فوتبالیست هایی را داشته ایم که فرزندان خود را به تیم های بزرگ هم بردند ولی در نهایت به آن جایگاهی که باید می رسیدند، نرسیدند.

از دوران بازیگری تان چه خاطره ای دارید که وقتی آن را مرور می کنید، خوشحالی را برای شما به همراه دارد؟

بازی حماسه ساز ملبورن که برای همه خاطره شده است و این خاطره ای شیرین و تاریخی است و آن روز هم هیچ زمانی تکرار نخواهد شد.

من یک خاطره خوب دیگر هم دارم که مربوط به دیدار استقلال اهواز و پرسپولیس است که سال آن دیدار را به یاد ندارم اما یادم هست که آن موقع بازی ها ۲ امتیازی بودند؛ دیدار حساسی بود و استقلال اهواز باید فقط می برد تا در لیگ بماند. روزی که قرار بود در اهواز به مصاف پرسپولیس برویم، باران شروع به باریدن گرفت و همتیمی‌هایم ناراحت شدند زیرا گفته می شد که خوزستانی ها در زمین گل آلود نمی توانند بازی کنند چون تکنیکی هستند. ولی من به دوستانم گفتم شما اشتباه می کنید و امروز روز خیلی خوبی است. در دقیقه ۱۴ بازی عبدالله ویسی پس از تکلی که روی بازیکن پرسپولیس رفت، از زمین اخراج شد ولی در نهایت پرسپولیس را با نتیجه ۲ بر یک شکست دادیم و در لیگ ماندیم. من و داریوش یزدی نیز زننده گل های بازی بودیم.

از دیدار صنعت نفت و پاکدیس ارومیه هم بگویید. بازی که شما معتقدید در آن دیدار ۱۴ نفر را دریبل زدید.

خیلی از جوان ها باور نکردند ولی حتی بعد از مطرح شدن این موضوع در برنامه ۹۰، آقای نریموسی، گزارشگر صدا و سیما خوزستان هم با عادل فردوسی پور تماس گرفت و گفت که فیلم بازی را دیده و حرف من را تایید کرد. من دنبال فیلم بازی بودم ولی گویا فیلم دست یکی از دوستان آقای نریموسی بوده که او به همراه خانواده در همان سال ها به استرالیا رفته است.

فوتبال خوزستان در سال ۹۸ چطور بود؟

سه تیم لیگ برتری خوزستان کار خود را در لیگ نوزدهم خیلی خوب شروع کردند اما من از همان ابتدای لیگ گفتم که این فولاد توانایی کسب سهمیه آسیایی را دارد. اکنون هم معتقدم که فولاد می تواند زیرا شناخت زیادی از جواد نکونام دارم و با تفکرات او آشنا هستم. او فوتبالیست خوبی بوده است و دانش و تجربه خوبی دارد. ضمن این که یک فرد با اخلاق است و به نظرم می تواند همراه با فولاد به سهمیه برسد.

آرزوی شما در سال ۹۹ چیست؟

آرزوی من، خوشحالی و شادی مردم است. اکنون با ویروس کرونا مواجه هستیم و شرایط سخت است اما امیدوارم لبخند روی لب هموطنانم باشد.

برنامه‌تان برای سال ۹۹؟

من برای فوتبال خوزستان زحمت کشیدم و انتظار دارم که دیده شوم. زمانی که فوتبال بازی می کردم، تیم های زیادی خواهان من بودند اما من تیم های خوزستانی را ترجیح دادم. من از مسئولان انتظار دارم که حمایت کنند و من نباید بیرون از فوتبال باشم. برنامه ام، مجددا مربیگری کردن در فوتبال است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *