استان ها > سیستان و بلوچستان

تاکید استاندار سیستان و بلوچستان جهت توانمندسازی مددجویان کمیته امداد

ورگ/سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان در نشست با رئیس کمیته امداد امام‌خمینی(ره) کشور ایجاد اشتغال و توانمندسازی جامعه تحت پوشش این نهاد را مورد تاکید قرار داد.

احمدعلی موهبتی در نشست با مرتضی بختیاری، با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان در حوزه کشاورزی از ظرفیت بالقوه‌ای برخوردار است؛ افزود: با ایجاد زمینه‌های اشتغال در حوزه کشاورزی مانند استخر پرورش ماهی، مجتمع های گلخانه ای و فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی می‌توان برای مددجویان کمیته امداد اشتغال پایدار ایجاد کرد باعث توانمندسازی این قشر از جامعه شد.

وی ادامه داد: توجه به بحث ساماندهی و نظام‌مندسازی کشاورزی در استان و توجه به تکمیل زنجیره کشاورزی و فرآوری محصولات، باید کشت سنتی جایگزین کشت مدرن شود تا کشاورزان به جای اینکه به صورت فصلی مشغول کشاورزی باشند، در طول سال به امر کشاورزی اشتغال داشته باشند و درآمد بیشتری برای آنان حاصل گردد.

استاندار با ذکر این مطلب که  توافق نصب پنل خورشیدی برای ۵۰۰خانوار با مشارکت معاونت محرومیت زدایی سپاه پاسداران انجام شده است، گفت: تحقق این طرح سبب ماندگاری روستاییان در روستاها شده و محل درآمد ثابت برای سالمندان و افراد تحت پوشش می‌شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور هم در این دیدار موضوع اشتغال را اصلی ترین ماموریت برشمرد.

مرتضی بختیاری گفت: با توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار برای افراد تحت پوشش کمیته امداد به دنبال آن هستیم که برای این قشر از جامعه رفع نیازمندی ایجاد کنیم.

 وی استفاده از ظرفیت خیرین و همچنین اختصاص اعتبارات استانی برای اجرای برخی پروژه‌های توانمندسازی را خواستار شد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *