استان ها > گیلان

برفروبی ۱.۵ میلیون مترمکعبی محورهای گیلان/ بازگشایی راه ۳۳ روستا

ورگ/گیلان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از برفروبی ۷۲۱ کیلومتری طی ۴۸ ساعت گذشته خبر داد و یادآور شد: کل حجم برفروبی ها یک میلیون و ۵۹۸ هزار مترمکعب بوده و ۵۷۲ تن مخلوط شن و نمک برای یخ زدایی از محورها پاشیده شده است.

فریبرز مرادی در گفت وگو با ورگ، با اشاره به آغاز بارش برف در گیلان از بعد از ظهر پنجشنبه تا ظهر شنبه، اظهار کرد: با وجود درگیر بودن کلیه محورهای مواصلاتی، تمامی راه های شریانی و فرعی باز بوده و تردد جریان دارد.

وی با اشاره به بارش ۵۰ تا ۶۰ سانتی برف در محورهای اسالم – خلخال، پونل – خلخال و توتکابن – حشمت آباد – قوشه لات، افزود: در محورهای سیاهکل – دیلمان، رودسر – لات محله، بلوردکان – خصیب دشت و شفت – امامزاده ابراهیم ۴۰ تا ۵۰ سانت و در محورهای شوک – ملکوت، فومن – ماسوله، ماسال – گیلوان و زیاز – شوک نیز ۲۰ تا ۳۰ سانت برف بارید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان تصریح کرد: بارش برف در محورهای مواصلاتی شهرستان رشت ۱۵ تا ۲۵ سانت، شهرستان لاهیجان ۱۰ تا ۱۲ سانت و شهرستان های رودبار و سیاهکل ۱۵ تا ۲۰ سانت گزارش شده است.

مرادی، با بیان اینکه در مجموع ۴۴ راه روستایی در ارتفاعات استان مسدود شده بود، خاطرنشان کرد: راهداران تاکنون ۳۳ راه را بازگشایی کردند و تلاش برای بازگشایی ۱۱ راه دیگر ادامه دارد.

وی از برفروبی ۷۲۱ کیلومتری طی ۴۸ ساعت گذشته خبر داد و یادآور شد: کل حجم برفروبی ها یک میلیون و ۵۹۸ هزار مترمکعب بوده و ۵۷۲ تن مخلوط شن و نمک برای یخ زدایی از محورها پاشیده شده است.

مدیرکل راهداری گیلان، با بیان اینکه ۲۵۳ راهدار با استفاده از ۱۵۶ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین درگیر برفروبی محورها هستند، گفت: به همراه داشتن تجهیزات زمستانه در خودروها به ویژه زنجیر چرخ الزامی است و رانندگان قبل از سفر حتما با سامانه ۱۴۱ مدیریت راه ها تماس داشته باشند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *