استان ها > گیلان

بارش برف در ۱۰ محور گیلان/ کلیه راه ها باز است

ورگ/گیلان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با اشاره به بارش شدید برف در سه محور و بارش خفیف برف در هفت محور گیلان، گفت: کلیه راه ها باز بوده و تردد جریان دارد.

فریبرز مرادی در گفت وگو با ورگ، با اشاره به بارش شدید برف در محورهای سیاهکل – دیلمان، بلوردکان – خصیب دشت و توتکابن – حشمت آباد – قوشه لانه، اظهار کرد: بارش برف در محورهای اسالم – خلخال، پونل – خلخال، رودسر – لات محله، شوک – ملکوت، ماسال – گیلوان، فومن – ماسوله و گردنه حیران نیز خفیف است.

وی ارتفاع برف در محور اسالم خلخال و پونل خلخال را بین ۱۵ تا ۲۵ سانت دانست و افزود: محورهای سیاهکل – دیلمان، توتکابن – حشمت آباد، بلوردکان – خصیب دشت، فومن – ماسوله، ماسال – گیلوان و گردنه حیران نیز سفیدپوش شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با بیان اینکه در حال حاضر کلیه محورها باز بوده و تردد جریان دارد، اضافه کرد: ۵۴۵ راهدار در کلیه محورهای استان گیلان مستقر هستند و عملیات برفروبی را انجام می دهند.

وی با بیان اینکه طی امروز ۵۰ کیلومتر برفروبی به حجم ۱۵۳ هزار و ۲۰۰ متر مکعب انجام شده است، عنوان کرد: ۳۰ راهداری با استفاده از ۲۰ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین اقدام به برفروبی محورها و نمکپاشی ۶۴ تنی کرده اند.

مرادی، از مردم خواست از انجام سفرهای غیر ضروری به ویژه در محورهای کوهستانی خودداری کنند و یادآور شد: به همراه داشتن تجهیزات زمستانه در خودروها الزامی است. قبل از سفر نیز حتما با سامانه ۱۴۱ مدیریت راه ها تماس داشته باشید.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *