استان ها > گیلان

ایران اسلامی به ابرقدرت معنوی و الهی تبدیل شده است

ورگ/گیلان امام جمعه رشت، با بیان اینکه ایران اسلامی به اذعان جهانیان و اندیشمندان ابرقدرت معنوی و الهی شده است، اظهار کرد: ایران اسلامی نخستین کشوری است که یک انقلاب مردمی در آن به وجود آمده و حکومت مردم سالاری دینی بر مبنای اسلام را محقق کرده است.

آیت الله رسول فلاحتی در پیام جمعه رشت امروز که بدون مستمع در مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار شد، اظهار کرد: ۱۵ هفته است که پس از بروز بیماری کرونا در جمع مردم ولایتمدار گیلان به ویژه شهر رشت نماز جمعه اقامه نمی شود؛ البته از طریق پیام جمعه با نمازگزاران رابطه برقرار می کنیم.

وی به صفت کریمه حیا، شرم و عفت اشاره کرد و افزود: حیا و عفت سرلوحه تبلیغات انبیای الهی بود و به آن عمل می کردند، زیرا حیا و شرم و عفت از رفتارهای کریمانه ای است که حتی غیر مسلمانان به آن عمل می کنند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه آحاد جامعه رعایت کننده حیا و عفت هستند، تصریح کرد: هر انسانی از شرم و حیا خوشش می آید و اگر در آیین اخلاق انسانی و توحیدی بنگریم در می یابیم که حیا و شرم از جمله اموری است که همه انسان ها دوست دارند.

نماینده ولی فقیه در گیلان شرم و حیا را از رفتارهای اخلاقی و فطری انسان ها دانست و گفت: حیا و شرم از حیث رفتار و گفتار محقق می شود؛ بنابراین خدای متعال می فرماید انسان مومن باید مراقب رفتارهای جنسی و شهوانی خود باشد.

وی با اشاره به اینکه اسلام برای شهوت جنسی قواعد و قوانینی تعیین کرده است، متذکر شد: انسان باید از قوای خود در مسیری استفاده کند که خواسته خدا را برآورده کند و دیگر اینکه در راستای سعادت و زندگی خود باشد.

آیت الله فلاحتی، به ۱۶ خردادماه، روز جهانی محیط زیست اشاره کرد و یادآور شد: مدت ۴۰ سال است درباره محیط زیست به ویژه پسماند این استان کاری صورت نگرفته و رودخانه های گوهررود و زرجوب و همچنین تالاب انزلی بلای جان محیط زیست گیلان شده و در این زمینه همواره هشدارهای لازم را به تمام مسئولان داده ام.

وی با هشدار نسبت به خطر زیست محیطی و سلامت مردم توسط رودخانه های زرجوب و گوهررود رشت، اظهار کرد: امیدوارم مسئولان مربوطه در این زمینه تسریع ورزند، اما تاکنون درباره دو رودخانه رشت هیچ کاری انجام نشده است.

امام جمعه رشت به ورود شیرابه پسماند سراوان به رودخانه های رشت اشاره کرد و گفت: فضای رودخانه های رشت تا تالاب انزلی آلوده است و می طلبد مسئولان به ویژه متولیان محیط زیست در این باره چاره اندیشی کنند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با تاکید بر اینکه تمام سازمان ها مانند شهرداری و حتی دستگاه قضا درباره سلامت مردم مسئول هستند، بیان کرد: انتظار داریم مسئولان درباره رفع آلودگی زیست محیطی رودخانه های رشت و تالاب انزلی فکری کنند؛ البته راهکارها مانند پروژه بایوجمی تالاب انزلی نباشد.

وی خواستار آموزش گفتمان سلامت محیط زیست در سواحل و جنگل به گردشگران شد و تصریح کرد: دستگاه های متولی راهکارهای لازم را در این زمینه ارائه کنند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درباره افول موریانه ای آمریکا، یادآور شد: آمریکایی ها هر کجا وارد شدند در دل مردم ایجاد رعب و وحشت کردند و به غیر از کشتار و استعمار دستاورد دیگری ندارند.

وی با بیان اینکه برخی هنوز مفتون و مسحور آمریکا هستند، گفت: امروز آنچه در آمریکا می گذرد نمونه ای از نظام لیبرالیسم است.

امام جمعه رشت، با بیان اینکه ایران اسلامی به اذعان جهانیان و اندیشمندان ابرقدرت معنوی و الهی شده است، اظهار کرد: ایران اسلامی نخستین کشوری است که یک انقلاب مردمی در آن به وجود آمده و حکومت مردم سالاری دینی بر مبنای اسلام را محقق کرده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان ادامه داد: ایران اسلامی نخستین کشوری است که تحریم های آمریکا را در ۴۰ سال گذشته تبدیل به فرصت کرده، در غرب آسیا از قدرت ویژه برخوردار است، پهپاد گران قیمت آمریکا را سرنگون کرده، پایگاه عین الاسد آمریکا در عراق را هدف موشک های خود قرار داده و در قلب آمریکای لاتین جا باز کرده است.

وی با تاکید بر کنترل و نظارت بازار توسط سازمان های نظارتی در کشور به ویژه در این استان، بیان کرد: مردم کنترل و نظارت بر بازار را می خواهند؛ البته بازاریان گیلان اهل شرافت و تدین هستند و در طول انقلاب اسلامی نقش ویژه ای را ایفا کرده اند لذا از اصناف، تعزیرات حکومتی، صمت و… انتظار داریم بازار را کنترل کنند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه کنترل و نظارت بر تمام پروژه ها می تواند به نفع همه باشد، خاطرنشان کرد: برای اینکه در بحران قرار نگیریم باید نظارت را از خود آغاز کنیم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *