سیاسی > سیاست داخلی

اگر شورای نگهبان نباشد، نظام اسلامی دچار استهاله می‌شود

مسئول دفتر نظارت بر انتخابات استان قم گفت: اگر شورای نگهبان نباشد نظام اسلامی دچار استهاله خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ورگ منطقه قم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجواد مهری پیش از خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه شورای نگهبان همواره در تیررس توطئه‌های دشمنان است عنوان کرد: هجمه‌های زیادی علیه شورای نگهبان وجود دارد زیرا این شورا در صیانت از ارکان نظام تلاش می‌کند.

مسئول دفتر نظارت بر انتخابات استان قم افزود: شورای نگهبان در رسالتی که بر عهده دارد هیچگاه از مسیر خود خارج نشده است.

وی اظهار کرد: نظامی که مردم سالار است باید از ارکان خود دفاع کند تا مردم بر سرنوشت خود حاکم باشند، در این عرصه شورای نگهبان وظیفه مهمی دارد.

مهری با بیان اینکه شورای نگهبان نهادی ترکیبی از ۶ حقوقدان و ۶ فقیه است تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی، شورای نگهبان وظیفه نظارت بر انتخابات را دارد تا از مردم سالاری دینی حمایت کند.

وی گفت: گاهی برخی از ناآگاهان و یا مزدوران با وجود شناخت وظایف شورای نگهبان، این رسالت مهم را زیر سوال می‌برند.

مسئول دفتر نظارت بر انتخابات استان قم افزود: بیش از ۴۰ سال از انقلاب شکوهمند اسلامی می‌گذرد و در این مدت انتخابات زیادی داشته‌ایم و ۱۰ دوره مجلس و ۱۲ دوره دولت تشکیل شده است. در تمامی این دوره‌ها و دولت‌ها، از سلایق مختلف سیاسی حضور داشتند در این میان شورای نگهبان نظارت زیادی بر مصوبات آن‌ها داشته است تا با قانون و شرع، تضادی نداشته باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهری تاکید کرد: یکی از وظایف مهم شورای نگهبان، جلوگیری از ورود ناخالصی‌ها به مجلس و دولت است؛ این شورا در دفاع از تفکر امام (ره) و انقلاب ایستاده است اگر شورای نگهبان نباشد نظام اسلامی دچار استهاله خواهد شد.

مسئول دفتر نظارت بر انتخابات استان قم بیان کرد: دشمنان برای تخریب شورای نگهبان، توطئه‌های ناجوانمردانه ای را طراحی کرده است.

وی متذکر شد: در پایان سال انتخابات مجلس و میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری برگزار خواهد شد و مردم باید توجه داشته باشند با انتخاب صحیح، سرنوشت ۴ ساله انقلاب را به دست نااهلان و افراد دارای روحیه اشرافی گری ندهند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *