استان ها > گیلان

انتشار ویژه نامه اینترنتی شهدای معلم و قرآنی گیلان

ورگ/گیلان مدیرکل بنیاد شهید گیلان از انتشار ویژه هامه اینترنتی شهدای معلم و قرآنی خبر داد و گفت: تولید نرم افزارهای چندرسانه ای و اپلیکیشن های معرفی شهدا که به معرفی آنها و شیوه زندگیشان می پردازد از دیگر برنامه های بنیاد در روزهای کرونایی است.

عبدالله پاکاری در گفت وگو با ورگ، ضمن قدردانی از کادر درمانی استان که بدون چشمداشت وارد عرصه دفاع از سلامت مردم شدند، اظهار کرد: در جریان مبارزه با ویروس منحوس کرونا تعدادی از خادمین بهداشت و درمان استان جان خودشان را از دست دادند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب، جان باختگان عرصه سلامت را در ردیف شهدا قرار دادند، گفت: عنوان «شهید خدمت» یک افتخار است که نصیب این شهدا و خانواده های معزز آنان شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، حماسه آفرینی های مردم در بحران کرونا را نشات گرفته از فرهنگ ایثار و شهادت دانست و خاطرنشان کرد: روزهای کرونایی تجلی جلوه های واقعی ایثار و از خود گذشتگی است و شهدای عرصه سلامت مصادیق عینی فرهنگ ایثار و شهادت هستند و روزهای دفاع مقدس برای ما تکرار شده است.

پاکاری، با بیان اینکه شهدای خدمت به مفهوم ایثار اجتماعی معنای تازه بخشیدند، عنوان کرد: امروز یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و رشادت ها و ایثارگری های آن دوران یادآوری می شود.

وی با بیان اینکه ۶۵ شهید خدمت در حوزه بهداشت و درمان کشور داریم، اضافه کرد: ۲۵ شهید سهم گیلان است و جزو استان های با بیشترین شهید خدمت هستیم. همچنین نحوه خدمت رسانی به خانواده های شهدای خدمت عرصه سلامت در حال بررسی است.

مدیرکل بنیاد شهید گیلان، با اشاره به درگذشت تعدادی از والدین شهدا و جانبازان در ایام کرونایی، تصریح کرد: شیوع کرونا موجب شد بسیاری از یادواره ها و ویژه برنامه های بنیاد شهید در اسفندماه و لحظه تحویل سال به صورت مجازی و از طریق صدا و سیما پخش شود. در این راستا در صورت تداوم وضعیت کرونایی، برنامه های خوبی برای سالگرد شهادت آیت الله احسانبخش، ارتحال امام و ۱۵ خرداد داریم.

این مقام مسئول، از توزیع ۲۵۰۰ بسته بهداشتی بین ایثارگران و ۲۰ کپسول اکسیژن بین جانبازان شیمیایی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد و یادآور شد: والدین شهدا و جانبازان ۷۰ درصد و شیمیایی اولویت بنیاد در توزیع این بسته ها بودند.

وی فرهنگ ایثار و شهادت را برگرفته از فرهنگ قرآن، نماز و عترت دانست و با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و عدم حضور آحاد مردم و جامعه ایثارگری در مساجد و اماکن متبرکه مقدسه، افزود: از برنامه های بنیاد در این ماه پربرکت طرح قرائت قرآن و هدیه ثواب آن به یک شهید است. علاقمندان می توانند به اندازه استطاعت خود با قرائت یک آیه، یک سوره، یک جزء و یا کل قرآن کریم در این طرح شرکت کنند. همچنین طرح نثار صلوات به روح پاک شهیدان نیز در فضای مجازی کلید خواهد خورد.

پاکاری، از انتشار ویژه هامه اینترنتی شهدای معلم و قرآنی خبر داد و گفت: استفاده از ظرفیت های رسانه ملی در انتشار فرهنگ ایثار و شهادت، تولید نرم افزارهای چندرسانه ای و اپلیکیشن های معرفی شهدا که به معرفی آنها و شیوه زندگیشان می پردازد از دیگر برنامه های بنیاد در روزهای کرونایی است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *