استان ها > فارس

امام خمینی(ره) بنیانگذار بزرگترین سمن دنیا است

ورگ/فارس  مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بسیج را بزرگترین تشکل مردم‌نهاد جهان برشمرد و تاکید کرد که امام خمینی(ره) که مردم با لبیک به دعوت ایشان بسیج را تشکیل دادند، بنیانگذار بزرگترین سمن در جهان به شمار می‌رود.

سرهنگ پاسدار سعید کوشکی دوشنبه ۲۱ بهمن در نخستین جشنواره سمن‌های فعال در حوزه دفاع مقدس استان فارس، سازمان های مردم نهاد را پل ارتباطی بین جامعه و حاکمیت دانست و گفت: از ویژگی سازمان های مردم نهاد اختیاری، داوطلبانه و آزادانه بودن است و همین ویژگی‌ها بسیج را به سمنی بزرگ در جهان بدل می‌کند.

او با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد برخلاف دستگاه های حاکمیتی اهدافشان در راستای ارتقاء جامعه بوده و با همفکری تصمیم‌گیری کرده و رابطه مدیریتی در آنها افقی است، افزود: امروز در استان فارس ۱۸۰۰ سازمان مردم نهاد در حوزه های مختلف فعال است و امیدواریم که با همکاری دستگاه های اجرایی ۵۰ سازمان مردم نهاد در حوزه دفاع مقدس را شناسایی و تقویت کرده و به عنوان بازویی توانا در این حوزه از آنها استفاده کنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس فارس یکی از خصوصیات سازمان های مردم نهاد را نهادینه کردن و ارزان کردن مشارکت مردم دانست و خاطرنشان کرد که یکی از نمودهای فعالیت سمن‌ها در دوران دفاع مقدس و پشتیبانی از جبهه‌های جنگ به خوبی مشهود بود.

وی همچنین گفت: جهاد سازندگی استان فارس در دوران دفاع مقدس نقش ویژه و ارزشمندی از خود به جا گذاشت، در واقع مهندسی رزمی فارس پیش قراولان این حوزه در دوران دفاع مقدس بودند که باید به عنوان یک تشکل مردم نهاد فعالیت های آنها را برای مردم بازگو کنیم.

به گزارش ورگ، امام جمعه شهرک‌های شمالغرب شیراز نیز به بیان نقش و جایگاه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در منطقه پرداخت و گفت: سپهبد شهید سلیمانی با رشادت ها و مدیریت های خود جبهه مقاومت  را تقویت کرد و مرزهای این جبهه را گسترش داد.

حجت‌الاسلام محمدحسن مرادی ادامه داد: این اقدامات ارزشمند شهید سلیمانی بود که باعث شد دشمن به مقابله با این شهید برخیزد و او را ناجوانمردانه ترور کند.

وی همچنین گفت: یکی از مهترین وظیفه سازمان های مردم نهاد درهم شکستن توطئه های دشمنان داخلی و خارجی با برنامه ریزی لازم است.

مرادی در ادامه به اهمیت انتخابات پیش رو اشاره و اضافه کرد: در انتخابات مجلس باید اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم و افرادی را انتخاب و راهی مجلس کنیم که بتواند اهداف انقلاب اسلامی را پیش برده و بر حسب موازین رهبری حرکت کنند تا کشور دچار مشکل نشود.

به گزارش ورگ، در این مراسم از برخی سازمان های مردم نهاد فعال حوزه دفاع مقدس استان فارس تجلیل شد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *