استان ها > گیلان

ارائه ۱۲۰۰ مورد خدمات درمانی هلال احمر در گیلان

ورگ/گیلان مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از حدود ۳۳ هزار نسخه دارویی و ۱۲۰۰ مورد خدمات درمانی ارائه شده توسط حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان گیلان در ۹ ماهه سال جاری خبر داد.

مهدی ولی پور در گفت وگو با ورگ بخشی از وظایف جمعیت‌ هلال احمر را رفع آلام و کمک به سلامت انسان‌ها برشمرد و گفت: از اولویت ‌های جمعیت هلال‌احمر در حوزه سلامت، کمک به تامین سلامت آسیب ‌دیده‌ترین بخش جامعه است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان توجه به ارزش‌های سازمانی این جمعیت را بسیار ضروری دانست و بیان کرد: ارائه خدمات جمعیت هلال احمر به مردم باید شایسته انجام شود و با رعایت استانداردها در ارائه خدمات سلامت به نیازهای اساسی مردم توجه جدی داشت.

وی با اشاره به راه اندازی مجتمع خدمات درمانی و توانبخشی و دارویی در استان گیلان اظهار کرد: این مرکز توسط جمعیت هلال احمر در شهر رشت راه اندازی و درحال حاضر داروخانه جمعیت هلال احمر در آن مستقر شده و خدمت رسانی می کند و در آینده نزدیک نیز حوزه درمان و توانبخشی با حمایت خیرین به زودی افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

ولی پور با اشاره به سازماندهی تیم های درمان اضطراری تصریح کرد: جمعیت هلال احمر گیلان در بخش BHCU دارای ۱۶ تیم و در بخش RDH دارای شش تیم است که با ۳۶۹ نفر داوطلب با تخصص های مختلف درمان اضطراری هموطنان را در مواقع حوادث پوشش می دهند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *