استان ها > خراسان جنوبی

اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به توسعه طرح‌های اشتغال روستایی خراسان جنوبی

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست‌جمهوری از اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به توسعه طرح‌های اقتصادی و اشتغال روستایی در خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش ورگ، محمد امید در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان خراسان جنوبی اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد از ۳۸ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار  کشور از خدمات زیربنایی و زیرساختی بهره‌مند شدند.

وی افزود: استان خراسان جنوبی یکی از استان‌های هدف ما در معانت توسعه روستایی ریاست‌جمهوری است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست‌جمهوری بیان کرد: ۸۵ درصد روستاهای بالای ۲۰  خانوار از نعمت آب آشامیدنی برخوردار بوده و ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور گازرسانی شده و تا سال آینده تمام این روستاها از نعمت  گاز بهره‌مند خواهند شد.

امید ادامه داد: مسئولان و مردم خراسان جنوبی در زمینه آبرسانی  به روستاها دغدغه دارند که باید همه کمک کنند تا این مشکل حل شود لذا این بحث به صورت جدی در جلسه با معاون اول رئیس جمهوری مطرح و بررسی خواهد شد.

وی افزود: با عنایت رهبری و با مصوبه‌ای که مجلس داشته، ۱.۵ میلیارد دلار اعتبار از صندوق توسعه ملی ویژه اشتغال روستائیان در دستور کار و اجرا قرار گرفته که از مجموع ۱۸ هزار میلیارد تومان اعتبار تاکنون ۱۳ هزار و  ۵۰۰ میلیارد تومان آن به بانک‌های عامل در سطح کشور ابلاغ شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست‌جمهوری بیان کرد: متأسفانه چهار هزار کلاس درس روستایی که طی ۱۰ سال گذشته احداث شده، اکنون خالی از دانش‌آموز است.

امید اظهار کرد: دولت دوازدهم معتقد است که برای ماندگاری جمعیت در روستاها باید اشتغال و تولید و ثروت آفرینی در روستاها ایجاد شود؛ چرا که صرف تأمین برق و آب و ساخت مدرسه کفایت نمی‌کند.

وی تصریح کرد: بخش قابل توجهی از تسهیلات اشتغال روستایی در بخش متوسط و خرد را صندوق کارآفرینی امید پرداخت کرده است و  ما کمک و تقویت می‌کنیم تا این صندوق برای استان‌هایی مانند خراسان جنوبی کارهای بیشتری انجام دهد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست‌جمهوری با بیان این که سال گذشته ۲۵ درصد سهم اشتغال روستایی در سند اشتغال کشور افزایش پیدا کرده است، افزود: نرخ برگشت به روستاها بیشتر از نرخ مهاجرت از روستاها به سمت شهرها است.

امید با تأکید بر خرید تضمینی فرش دستباف خراسان جنوبی، خاطرنشان کرد: بحث بازار مهم‌ترین رکن تولید است و خراسان جنوبی استان خوبی در عرصه تولید فرش دستباف است و اکنون فرصت خوبی است تا بافندگان استان دغدغه فروش نداشته باشند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *