استان ها > گیلان

اختتامیه رقابت های زورخانه ای پیشکسوتان کشور در رشت برگزار شد

ورگ/گیلان مراسم اختتامیه رقابت های زورخانه ای پیشکسوتان کشور با حضور معاون رئیس جمهوری و استاندار گیلان در رشت برگزار شد.

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و ارسلان زارع استاندار گیلان، امشب در مراسم اختتامیه رقابت های زورخانه ای پیشکسوتان کشور که در سالن تختی مجموعه ورزشی شهید عضدی رشت برگزار شد، شرکت کردند.

ارسلان زارع استاندار گیلان در این مراسم اظهار کرد: ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی نشان از تاریخ کهن ایران زمین دارد که به یقین مروت، جوانمردی و اخلاق را در اذهان جامعه تداعی می کند.

وی افزود: به طور حتم جامعه امروز بشری در سراسر جهان نیاز به ارتقاء شاخص های اخلاقی، انسانی و کرامت بالای جوانمردی دارد که به دلیل همین ویژگی ها، این ورزش در ایران نیز از جایگاه بالایی برخوردار است.

به گزارش ورگ؛ در پایان مراسم اختتامیه مسابقات ورزش زورخانه ای قهرمانی پیشکسوتان کشور، از سوی مسئولان فدراسیون، شال پهلوانی و لوحی به رسم یادبود به دکتر نوبخت معاون رئیس جمهوری و دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان اهداء شد.

 این رقابت‌ها با حضور ۴۲۰ تن از پهلوانان نامی کشور در قالب ۲۲ استان از روز چهارشنبه یازدهم دی‌ماه در سالن تختی مجموعه ورزشی عضدی رشت آغاز شد.

این رقابت‌ها در چهار رده سنی برگزار شده که تیم گیلان در رده سنی ۴۰ تا ۵۰ سال موفق به کسب مقام قهرمانی شده و با برگزاری مراسم اختتامیه در رده‌های سنی ۵۱ تا ۶۰ سال، ۶۱ تا ۶۵ سال و ۶۶ تا ۷۰ سال در رشته تیمی زورخانه‌ای، مهارت‌های فردی و میانداری انفرادی این مسابقات به پایان می‌رسد.

 

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *