استان ها > خراسان شمالی

احداث ۶۲۵ واحد مسکونی برای زنان سرپرست خانوار در مناطق روستایی خراسان شمالی

ورگ/خراسان شمالی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی گفت: طی سال گذشته ۶۲۵ واحد مسکونی در مناطق روستایی و ۲۰۰ واحد مسکن نیز در مناطق شهری برای زنان سرپرست خانوار استان احداث شده است.

مهدی الهی راد در گفت وگو با ورگ با اشاره به ساخت ۶۲۵ واحد مسکن روستایی و ۲۰۰ واحد مسکن شهری برای زنان سرپرست خانوار، ادامه داد: به منظور ساخت واحدهای مسکن روستایی ۱۲ میلیارد تومان و برای ساخت مسکن شهری نیز پنج میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است..

الهی راد اظهارکرد: در حال حاضر ۲۷ هزار و ۷۱۲ زن سرپرست خانوار در استان از این نهاد در بخش های مسکن، اشتغال، اکرام ایتام درمان و بیمه تامین اجتماعی خدمات می گیرند.

وی ادامه داد: این تعداد زن سرپرست خانوار به علت فوت همسر، زندانی یا بیماری همسر، طلاق و اعتیاد به ناچار بار زندگی را بر دوش می کشند که طی سال گذشته سه هزار و ۴۰۶ نفر از این زنان از مشاوره های شغلی کمیته امداد بهره مند شده اند.

الهی راد با اشاره به اینکه در این مدت برای یک هزار و ۷۰۰ نفر از زنان سرپرست خانوار مشاغل خرد ایجاد شده است، گفت: ۸۸۷ نفر نیز با دریافت تسهیلات در بخش های کشاورزی، خدماتی، صنایع دستی برای خود اشتغال ایجاد کرده اند.

وی با بیان اینکه حدود دو هزار نفر از این زنان سرپرست خانوار از بیمه تامین اجتماعی برخوردار هستند، یادآورشد: در مجموع دو هزار و ۸۰۰ فرزند یتیم زنان سرپرست خانوار استان تحت پوشش طرح اکرام ایتام هستند و ۸۸ فرزند ذکور آنان نیز طی سال گذشته از خدمت سربازی معاف شده اند.

وی یادآورشد: در مجموع ۱۱۰ هزار نفر شامل۵۴ هزار خانوارتحت پوشش کمیته امداد بوده و در بخش های مختلف از خدمات از خدمات آن استفاده می کنند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *