استان ها > گیلان

FATF راه سلطه مجدد بیگانگان بر کشور خصوصا اقتصاد و امنیت ما است

ورگ/گیلانامام جمعه بندرانزلی گفت: دشمن برای سلطه گری هر روز با یک شیوه می آید؛ یک روز بحث کاپیتولاسیون مطرح شد که امام مقابله کردند و منجر به تبعید ایشان شد، الان با FATF آمده اند؛ باید مسئولین و مردم هوشیار باشند، این راه سلطه مجدد بیگانگان بر کشور خصوصا بر اقتصاد و امنیت ما است.

به گزارش ورگ، حجت الاسلام والمسلمین سیدعبدالجواد شمس الدین در خطبه دوم نماز عبادی – سیاسی جمعه این هفته گفت: خداوند متعال وجود مقدس پیغمبر اکرم (ص) و به تبع آن حضرت، همه مومنین را امر به رعایت تقوا میفرمایند و سپس توصیه به عدم تبعیت و دنباله روی نکردن از کفار و منافقین می کنند که باید همه مسلمانان به این مصداق تقوا توجه و عمل داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با اشاره به ۱۳ آبان روز تسخیر لانه جاسوسی، اظهار کرد: ۱۳ آبان از مناسبت های مهم انقلاب ما است که نباید مورد غفلت قرار بگیرد؛ در بیانیه گام دوم انقلاب که بسیار مهم است و باید همه توجه عملی به مفاد این بیانیه داشته باشیم این است که در فرازی رهبر معظم انقلاب خطاب به جوانان بیان داشتند که (برای برداشتن گام‌های استوار در آینده، باید گذشته را درست شناخت و از تجربه‌ها درس گرفت؛ اگر از این راهبرد غفلت شود، دروغ‌ها به جای حقیقت خواهند نشست و آینده مورد تهدیدهای ناشناخته قرار خواهد گرفت)؛ این فراز در بیانیه گام دوم یکی از مسائل کلیدی و اساسی در هر جامعه ای است.

وی ادامه داد: اگر در هر جامعه ای دانستن گذشته تاریخ خودشان و پیرامون شان مورد غفلت قرار گیرد، پیشرفتی حاصل نمی شود و به مرور دروغ ها جای حقیقت می نشیند؛ دشمنان برای انقلاب، جوان ها و نوجوانان امروز و نسل آینده طراحی و برنامه ریزی کرده اند.

امام جمعه بندرانزلی خاطرنشان کرد: اگر به تاریخ رژیم وابسته و سر سپرده پهلوی به استکبار جهانی و جنایتکاران تاریخ که ظلم و شرارت آنها از گذشته تاکنون برای سلطه پیدا کردن بر کشور ها مشهود است، توجه نکنیم مورد آسیب واقع می شویم؛ متاسفانه در کتب تحصیلی، آموزش و پرورش، دانشگاه و مراکز دیگر آنطور که باید به این مسائل پرداخته نمی شود و خیلی از بخش ها حذف و کمرنگ شده که جای تامل است اما باید به هر نحوی تاریخ گذشته کشور به نسل جوان منتقل شود و ما به عنوان نسل های گذشته انقلاب نیز این تاریخ فراموش نکنیم.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با تاکید بر اینکه بر اساس عقل و شرع باید دشمن را بشناسیم و در مسیر مبارزه و مقابله با دشمنان باشیم، تصریح کرد: یکی ازکار هایی که دشمنان برای سلطه گری بر جوامع و انحراف کشیدن کشورها انجام می دهند این است که جای دوست و دشمن را عوض می کنند تا از دشمن اصلی غفلت پیدا کنیم تا آمریکای جنایتکار، صهیونیست غاصب کودک کش و آل سعود سفاک از صفحه دشمنی امت اسلام و انسان های مومن و انقلابی کنار بروند.

وی افزود: در طول سال های اخیر بهترین خدمتی که استکبار جهانی و ایادی اش به رژیم غاصب صهیونیسیتی کرده اند این است که او در یک حاشیه امن قرار گرفته و در عوضش در کشورهای اسلامی جنگ بر پاست؛ انسان باید دشمن حقیقی و شرارت ها و توطئه هایش برای سلطه مجدد را بشناسد، باید با جدیت و قدرت و قوت این کار در جامعه اسلامی خصوصا در دولتمردان وجود داشته باشد، آنها اگر دشمن را نشناسند و جای دوست و دشمن برایشان عوض شود و به جای مقابله با دشمن، در داخل با رقبایشان مقابله کنند موجب می شود مردم در نظام اسلامی از این رهگذر خسارت ببینند.

امام جمعه بندرانزلی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) طی روز های اخیر، تاکید کرد: امروز دشمنان در عراق و لبنان، دو کشور اثرگذار منطقه درمقابله با تروریست و زیاده خواهی های رژیم صهیونیستی و این استفاده گسترده از فضای مجازی برای وارونه جلوه دادن حقایق و تحریک مردم سرمایه گذاری های کلان کرده اند تا جوانان این کشورها را به خیابان بریزند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با اشاره به ارتش سایبری منافقین منتقل شده به آلبانی و برنامه ریزی ها و طراحی های دقیق آنان برای ضربه زدن به نظام از طریق فضای مجازی، اظهار کرد: متاسفانه فضای مجازی در کشور ما کنترل نمی شود، بعضی از سر نا آگاهی و برخی از روی مقاصد دیگر در انجام وظیفه عقلی، شرعی و قانونی در این رابطه کوتاهی و تعلل می کنند؛ برخی هم زمانی که صحبت از کنترل فضای مجازی می شود می گویند نمی شود ارتباط مردم را با دنیا قطع کنیم! چه کسی گفته این ارتباط قطع شود؟ اتفاقا رهبر معظم انقلاب بر استفاده از این فناوری ها اما به شیوه صحیح تاکید می کنند؛ اما مسئولین باید کنترل کنند و جلوی آسیب ها، خسارت ها، رفتارهای ضد امنیتی و اخلاقی را بگیرند.

وی بر لزوم هوشیاری مردم خصوصا جوانان در رابطه با فضای مجازی و آنچه در آن می گذرد تاکید و خاطرنشان کرد: نسبت به نظام اسلامی و مسئولین شان باید توجه و اعتماد داشته باشند و حرف بیگانگان و دشمنان در آنها اثر نکند.

امام جمعه بندرانزلی اظهار کرد: مردم و مسئولین توجه داشته باشند دشمن برای سلطه گری هر روز با یک شیوه می آید؛ یک روز بحث کاپیتولاسیون مطرح شد که امام مقابله کردند و منجر به تبعید ایشان شد، الان با FATF آمده اند؛ باید مسئولین و مردم هوشیار باشند، این راه سلطه مجدد بیگانگان بر کشور خصوصا بر اقتصاد و امنیت ما است، تعجب آور است برخی مسئولین مواضعی می گیرند که با استدلال، عقل، منطق و حتی اظهارات خارجی ها هم جور در نمی آید.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین ادامه داد: برخی می گویند FATF باید تصویب شود تا از لیست سیاه خارج شویم، خود خارجی ها می گویند اصلا معلوم نیست اگر این لایحه تصویب شود ایران از لیست سیاه خارج شود.

وی تاکید کرد: مردم باید حواسشان باشد یک عده در داخل غرب گرا و بزدل هستند و مردم را از تحریم ها و سایه جنگ می ترسانند، دو قطبی کاذب ایجاد می کنند که اگر FATF تصویب نشود وضع اقتصاد از این بدتر می شود.

امام جمعه بندرانزلی تصریح کرد: امسال در فصل خرید گندم قیمتی برای گندم گذاشتند که واقعا تعجب آور است؛ قیمتی برای خرید گندم تضمینی گذاشتند که کشاورزان حاضر به فروش نشدند از آن سو از خارج از کشور گندم وارد کردند. نمی‌دانیم نان چه کسی در این واردات است؟ حالا بحث اینکه این گندم وارداتی ترا ریخته یا آسیبهای دیگری داشته باشد به کنار از کشاورز خرید میکردید تا قویتر شود، کشاورز که نمیخواهد گندمش را دفن کند.

وی ادامه داد: باید مسئولین، دلسوزان، نیروهای انقلابی و افرادی که در مسائل واقع بین هستند را مردم بشناسند؛ امروز دشمن بر اساس شواهد و قرائن متقن و اعترافات خودش رو به افول و شکست است؛ دشمن رو به افول و شکست امیدش به بعضی از کارهایی است که برخی در داخل انجام می دهند که یک نفسی برای چند روز ادامه حیات استکبار درست شود.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین خاطرنشان کرد: اقتدار و عزت و امنیت کشور ما از رهگذر رهبری های حکیمانه و انقلابی رهبر عزیزمان، متابعت های مردم از رهبری و وجود خط مقاومت در داخل و منطقه حاصل شده نه برجام و FATF؛ امروز دشمن در اطراف ما هر جایی که دوست دارند هر کاری می کند اما تاکنون یک تیر توانسته سمت ما شلیک کند؟

وی گفت: با توجه به همه مسائل حضور باشکوه و گسترده در راهپیمایی ۱۳ آبان امسال برای اعلام هوشیاری، بیداری و حضور مردم پای انقلاب و استقلال کشور و تبری و بیزاری جستن از دشمنان و تحریم ها، توطئه ها، نقض عهدها و سایر جنگ ها و غارتگری هایشان در منطقه و مقابله با زورگویی استکبار در منطقه مهم تر از سالهای دیگر است.

امام جمعه در پایان خطبه خاطرنشان کرد: در طول مدتی که در شهرستان حضور دارم اعلام کرده ام در عزل و نصب مسئولین هیچ دخالتی نمی کنم، ایرادی اگر باشد میگویم و تلاش نمیکنم کسی برود و کسی بیاید؛ اما هشدار میدهم که در شهرستان خط قرمز ما فتنه و عوامل فتنه است، اگر مسئولی بیاورند به شهرستان که وابسته به جریان فتنه باشد نیروهای ارزشی و انقلابی برخورد و مقابله خواهند کرد؛ آمدن این افراد نه به نفع آنها و نه به صلاح شهرستان است، فضای آرام شهرستان را با این تصمیمات خدشه دار نکنید.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code