استان ها > کرمانشاه

90 درصد هتل‌های کرمانشاه با کمتر از 10 درصدِ ظرفیت فعالند

ورگ/کرمانشاه نایب رئیس اتحادیه هتلداران کرمانشاه گفت: حدود 90 درصد هتل ها و میهمانپذیرهای کرمانشاه تنها با کمتر از 10 درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند.

سیروس گل عنبر در گفت و گو با ورگ، بااشاره به خسارت سنگین کرونا به هتل های کرمانشاه، اظهارکرد: از اواخر سال گذشته که بیماری کرونا شیوع پیدا کرد، هتل های کرمانشاه متحمل خسارات سنگینی شده اند.

وی تصریح کرد: این مراکز جز در یک مقطع کوتاه در تابستان، در سایر اوقات شرایط خوبی نداشته اند و با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده اند.

نایب رئیس اتحادیه هتلداران کرمانشاه افزود: در حال حاضر هم حدود 90 درصد هتل‌ها و میهمان پذیرهای کرمانشاه با کمتر از 10 درصد ظرفیتشان فعالیت می کنند و برخی از آنها طی هفته های اخیر حتی یک مسافر هم نداشته اند.  

وی در ادامه با بیان اینکه هتل های کرمانشاه نیازمند حمایت مسئولین هستند، افزود: برخی از این مراکز اقامتی مقروض هستند و مشکلات مالی زیادی  دارند، البته دولت برای کمک به این واحدها تسهیلاتی در نظر گرفته، اما خود این تسهیلات هم به یک معضل تبدیل شده، چراکه برای دریافت آن سخت گیری های زیادی از طرف بانک ها وجود دارد.

گل عنبر گفت: با وجود فشارهای اقتصادی زیادی که هتل های کرمانشاه طی یکسال گذشته متحمل شده اند، اما بسیاری از آنها تلاش کرده اند تا نیرویهایشان را حفظ کنند و تعدیل نیرو نداشته باشند.

وی در ادامه به در پیش بودن نوروز 1400 و تعطیلات عید هم اشاره کرد و گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا هنوز دررابطه با نوروز تصمیمی نگرفته و درصورتی که محدودیت های چندانی برای مسافرت‌ها نباشد، آماده پذیرش مسافرین نوروزی هستیم.

نائب رئیس اتحادیه هتلداران کرمانشاه این نکته را هم اضافه کرد که سال گذشته به واسطه شیوع بیماری کرونا، مسافرینی که برای نوروز در هتل ها تخت رزرو کرده و آن را کنسل کردند، هزینه هایشان کاملا برگشت خورد، اما امسال این شرایط دیگر وجود ندارد، چراکه مسافرین با اطلاع از شیوع بیماری کرونا برای رزرو هتل اقدام می کنند و ممکن است در صورت کنسلی رزرو بخشی از هزینه ها عودت داده نشود.  

وی تاکید کرد: براین اساس، از مسافرین می خواهیم تا زمانی که از مسافرت خود اطمینان حاصل نکرده اند، برای رزرو اتاق اقدام نکنند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *