استان ها > خراسان شمالی

65 درصد از دختران خراسان شمالی به دانشگاه نمی روند

مدیر کل دفتر امور بانوان استانداری خراسان شمالی گفت: 65 درصد از دختران این استان به دانشگاه نمی روند.

ملیحه یغمایی در گفت و گو با ورگ، با اشاره به اینکه فقط 45 درصد از دختران خراسان شمالی وارد دانشگاه می شوند و مابقی بعد از اخذ مدرک دیپلم ترک تحصیل می کنند، افزود: میانگین کشوری ورود دختران به دانشگاه ها 70 درصد است که این استان در این زمینه بسیار عقب است.

وی با بیان اینکه یکی از تاکیدات استاندار خراسان شمالی فراهم کردن زمینه ها برای ورود دختران این استان به مقطع دانشگاه است، ادامه داد: در همین راستا با دانشگاه های علمی کاربردی، فنی و حرفه ای و پیام نور وارد مذاکره شده ایم.

یغمایی اظهار کرد: یکی از علل ترک تحصیل دانش آموزان دختر و عدم ورود آن ها به دانشگاه در شهرستان های راز و جرگلان و مانه و سملقان بحث فرهنگی است و قرار بر این شد تا دانشگاه های علمی کاربردی و فنی و حرفه ای در این مناطق شعبه بزنند.

وی در ارتباط با ترک تحصیل دانش آموزان در مقاطع مختلف در این استان تصریح کرد: یکی از چالش های موجود مدارس مختلط است و باپیگیری های انجام شده تصمیم بر این گرفته شد تا در دو روستای نزدیک به یکدیگر که دارای دو مدرسه هستند، یکی از مدارس دخترانه و یکی دیگر پسرانه و یا اینکه مدارس دو شیفت شوند، تا مشکل حل شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: کیفیت تحصیل در مدارس دور افتاده پایین است و این امر سبب می شود تا دانش آموزی پایه ای را چند مرتبه تکرار کند که این امر در آخر منجر به ترک تحصیل وی می شود.

وی کافی نبودن مدارس استثنایی را از دیگر علل ترک تحصیل دانش آموزان در این استان بیان کرد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code