علمی و دانشگاهی > علم و فناوری ایران

۳ محصول دانش‌بنیان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رونمایی شد

همزمان با گرامی داشت هفته دولت از سه محصول دانش‌بنیان ساخته شده توسط شرکت‌های فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رونمایی شد و چهار طرح عمرانی در این شهرک به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ورگ، یکی از این سه محصول شامل “دستگاه بازرسی ایکس‌ری چمدانی” با ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال است که در تمام مبادی ورود و خروج بار در کشور، ورودی ساختمان‌ها، ادارات و مراکز نظامی، تجاری و دولتی و به منظور استفاده در تمام فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه آهن محلی در داخل کشور قابل استفاده است.

دومین محصول “سیستم پردازش گندله‌های فولاد” با ارزش ۳۰ میلیارد ریال است که قابلیت‌ به‌روزرسانی اطلاعات در بازه‌های زمانی ۵ دقیقه‌ای، ذخیره اطلاعات، نمایش نمودارهای مختلف از توزیع گندله‌ها، تفکیک گندله‌ها به چهار سایز از قبل تعیین‌شده و تهیه بانک اطلاعاتی از تصاویر گندله‌ها را دارد.

“لیزرهای حکاکی و پزشکی” با ارزش  ۵۰ میلیارد ریال محصول دیگری است که امروز رونمایی شد، توسط این لیزرهای حکاکی و برش می‌توان نقش‌های پیچیده و برش‌های بسیار ظریف را با عمق دلخواه و با دقت و سرعت بالا بر انواع فلزات ایجاد کرد. محصول این نوع برشکاری و حکاکی بسیار دقیق بوده و از دوام بالایی برخوردار است. با این دستگاه می‌توان بر فلزاتی همچون برنج، آهن، آلومینیوم، استیل، طلا و نقره و انواع ورق‌های نازک را برش داد. این سامانه دارای سیستم کنترل‌کننده چند محوری بوده که باعث می‌شود حکاکی با سرعت بالا در راستاهای دلخواه امکان‌پذیر باشد. ارزش این فناوری نیز برآورد شده است.

همچنین چهار طرح عمرانی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رونمایی شد. این طرح ها عبارتند از فاز اول کارگاه‌های تجاری‌سازی پارک ابوریحان با زیربنای ۱۵۰۰ مترمربع و ساختمان شرکت‌های فناور با زیربنای ۱۶۵۰ مترمربع، ۶۳۰ مترمربع و ۱۰۸۰ مترمربع به عنوان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، به بهره‌برداری رسید.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code