استان ها > لرستان

۳۴ مدرسه امین در لرستان فعالیت دارند

معاون حوزه علمیه لرستان ارتقاء و نهادینه کردن فرهنگ دینی در بین نسل نوجوان و جوان جامعه را از اهداف راه‌اندازی مدارس امین عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۳۴ مدرسه امین در استان فعالیت دارند.

حجت‌الاسلام محمد ولی‌پور در گفت‌وگو با ورگ، با بیان این‌که مدارس امین در سال ۹۱ برای اولین بار در کشور به وجود آمد، ارتقاء و نهادینه کردن فرهنگ دینی در بین نسل نوجوان و جوان جامعه را از اهداف راه‌اندازی این مدارس عنوان کرد و گفت: مدارس امین مدارسی هستند که یک نفر روحانی به‌طور تمام‌وقت در آنجا حضور دارد و علاوه بر اقامه نماز جماعت پاسخگوی سؤالات دینی و احکام دانش‌آموزان نیز است.

وی افزود: سال گذشته ۲۹ مدرسه امین دخترانه و پسرانه در استان لرستان فعالیت داشت که امسال با هماهنگی حوزه علمیه و آموزش‌وپرورش، تعداد پنج مدرسه امین به مدارس استان اضافه شد.

ولی پور با بیان این‌که در حال حاضر ۳۴ مدرسه امین در استان لرستان در دو بخش بانوان و آقایان فعالیت دارند، ادامه داد: مبلغان با حضور مستمر مدارس امین به‌عنوان مشاوران دینی و فرهنگی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی پیش‌روی دانش‌آموزان رسالت تبلیغی و فرهنگی خود را انجام می‌دهند.  

معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه استان لرستان با اشاره به این‌که امسال از ظرفیت مبلغان طرح هجرت نیز برای مدارس امین استان بهره خواهیم گرفت، اضافه کرد: مبلغان طرح هجرت علاوه بر تبلیغ در روستاها، در مدارس تحت پوشش روستاهای محل تبلیغ خود نیز حضور خواهند یافت.

ولی پور اظهار کرد: فراخوان حضور مبلغان بانو و آقا نیز در استان اعلام شده است تا طلاب علاقه‌مند و مستعد بتوانند یاریگر دانش‌آموزان و پاسخگوی سؤالات و شبهات آنان باشند.  

وی با بیان این‌که مبلغان در طول سال با شرکت در کارگاه‌های دانش‌افزایی، دانش تبلیغی خود را ارتقا می‌دهند، گفت: مبلغان علاوه بر اقامه نماز جماعت، مشاوره‌های دینی و فرهنگی به دانش‌آموزان ارائه می‌دهند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code