استان ها > گیلان

۳۴۰ آموزشگاه آماده پذیرایی از فرهنگیان در نوروز است

ورگ/گیلان مدیرکل آموزش و پرورش گیلان، ظرفیت خانه های معلم گیلان را ۹۸۷ نفر دانست و عنوان کرد: ۳۴۰ آموزشگاه دولتی در ۳۴ منطقه آموزش و پرورش استان آماده استقبال از فرهنگیان و مسافران نوروزی دستگاه های اجرایی است.

نادر جهان آرای عصر امروز در جلسه ستاد خدمات سفر استان گیلان که در استانداری برگزار شد، با بیان اینکه میهمان نوازی مردم گیلان زبانزد کشور است، اظهار کرد: مجموعه آموزش و پرورش با استفاده از مراکز رفاهی و اسکان و خانه های معلم آمادگی پذیرایی از گردشگران نوروزی به ویژه فرهنگیان را دارد.

وی با اشاره به سبقه گردشگری گیلان، امکانات اسکان و خانه های معلم این استان را نسبت به سایر استان های گردشگرپذیر ضعیف دانست و تصریح کرد: متاسفانه از نظر اعتبارات جهت توسعه مراکز خدمات رسان و خانه های معلم آموزش و پرورش وضعیت خوبی نداریم.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از فعالیت ۱۲ مرکز رفاهی با ۱۵۵ مورد اتاق و سوییت و ۵۴۵ تخت خبر داد و گفت: علیرغم مرکزیت رشت، بیشترین امکانات اسکان مربوط به شهرستان بندرانزلی است.

جهان آرای، ظرفیت خانه های معلم گیلان را ۹۸۷ نفر دانست و عنوان کرد: ۳۴۰ آموزشگاه دولتی در ۳۴ منطقه آموزش و پرورش استان آماده استقبال از فرهنگیان و مسافران نوروزی دستگاه های اجرایی است.

وی با اشاره به تقسیم بندی این مراکز اسکان به سه گروه ویژه، الف و ب، خاطرنشان کرد: امسال در گروه ویژه از ۱۲۲ به ۱۲۶ کلاس، در گروه الف از ۱۱۴۷ به ۱۱۷۷ کلاس و در گروه ب از ۱۴۶۸ به ۱۴۵۳ کلاس رسیدیم.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه رزرو اقامتگاه به صورت اینترنتی انجام می شود، خاطرنشان کرد: مسافران از دهه دوم اسفند لغایت ۲۳ اسفند رزرو را انجام دهند. البته فرهنگیان با ۵۰ درصد کاهش هزینه رزرو مواجه خواهند شد.

محمدرضا نازک کار، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان نیز، با اشاره به فعالین ۱۰ پایانه مسافر در سطح استان شامل هفت پایانه دولتی و سه پایانه غیر دولتی، اظهار کرد: ۹۱ شرکت اتوبوس رانی، ۹ شرکت مینی بوس رانی و ۳۰ شرکت سواری خطی داریم.

وی با بیان اینکه ۳۵۲۵ راننده در خدمت مردم گیلان و مسافران نوروزی هستند، گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از ۱۱ هزار کیلومتر راه نگهداری می کند.

مدیرکل راهداری گیلان از فعال سازی ۲۰ راهدارخانه ثابت گیلان در ایام نوروز خبر داد و تصریح کرد: ۳۲۱ دستگاه انواع ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین با ۵۳۷ نفر راهدار آماده خدمت رسانی هستند.

نازک کار احیای خط کشی آزادراه، تعمیر و نگهداری چراغ های چشمک زن، اجرای پروژه روشنایی، لکه گیری سطوح آسفالت، پاکسازی سرعتگاه های موجود، مرمت گاردریل و استقرار گشت های راهداری در مناطق صعب العبور را از دیگر برنامه ها در ایام نوروزی دانست.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code