استان ها > لرستان

۱۰۰ درصد لرستان تحت پوشش رسانه ملی قرار خواهد گرفت

ورگ/لرستان استاندار لرستان با انعقاد تفاهم نامه ای با معاون توسعه ارتباطات و فناوری رسانه ملی خبر از پوشش صد درصدی استان از نظر پوشش رسانه ملی و فراهم آوردن فرصت برابر در همه نقاط لرستان داد.

سید موسی خادمی در جلسه انعقاد تفاهم نامه با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که امروز وم مهرماه صورت گرفت، با تشکر از حضور دکتر علیدادی معاون توسعه ارتباطات و فن آوری رسانه ملی و هیات همراه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۶ درصد استان تحت پوشش شبکه استانی قرار دارد، اظهار کرد: این حق مردم است که در تمامی نقاط استان دسترسی مطلوب به برنامه های صدا و سیما را فراهم کنیم.

وی با تقدیر از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و دکتر علیدادی معاون محترم توسعه و فناوری رسانه ملی، خاطرنشان کرد: امروز  تفاهم نامه ای در همین  راستا بین صدا و سیما و استانداری لرستان امضا شده است که ظرف دو سال آینده تمام نقاط کور استان تحت پوشش شبکه ملی قرار گیرند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه حدود ۲۴ میلیارد تومان هزینه دارد که بخشی از آن توسط استان و بخشی دیگر توسط صدا و سیمای مرکز تامین خواهد شد.

خادمی با تبیین اهمیت  موضوع به دلیل شرایط خاص بیماری کرونا و روی آوردن مردم به آموزش های از راه دور، اضافه کرد: از این نظر موضوع برجسته تر شده و بیشتر مورد تاکید و پیگیری خواهد بود.  

وی ادامه داد: بر اساس این تفاهم نامه، تجهیزات و امکانات لازم در استان لرستان بروز رسانی و مستقر شده تا مردم بتوانند عادلانه از این فرصت ملی برخوردار شوند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: صدا و سیما امروزه از یک رسانه خبری و اطلاع رسانی فراتر رفته و نقش مهم تری را در آگاهی بخشی مردم در حوزه های اقتصادی، فرهنگی، هنری و دینی ارائه می دهد و در واقع به یک دانشگاه فرهنگی تبدیل شده است.

خادمی با اشاره به اینکه در حال حاضر چهار درصد از مردم لرستان از این فرصت بی بهره اند و به آن دسترسی ندارند، تصریح کرد: این تعداد مشتمل بر ۲۰ هزار خانوار و حدود ۸۵ هزار نفر می شود که سعی می‌کنیم در اسرع وقت پوشش مناسب را برای این عزیزان فراهم کنیم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code