استان ها > کرمان

یک میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب کسری مخزن آب در استان کرمان/انسداد ۴۵۰۰ حلقه چاه غیرمجاز

ورگ/کرمان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمان گفت: در حال حاضر در سطح استان، یک میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب کسری مخزن آب وجود دارد که باید این کسری جبران شود که یکی از راه‌ها، تعدیل پروانه هاست.

“علی رشیدی”  امروز یکشنبه ۲۲ تیرماه در ستاد کارگروه سازگاری با کم آبی استان کرمان از برنامه ریزی برای صدور مجوز ۲۵ حلقه چاه در منطقه چاه هاشم جنوب خبر داد و گفت: در این منطقه آب بیشتر از حد معمول و پروانه‌های صادر شده وجود دارد.

وی با بیان اینکه در دشت‌های رفسنجان، سیرجان، بردسیر، ارزوییه، شهربابک و زرند نیز مصوب شد که ۲۵ درصد پروانه‌ها را کاهش دهیم اظهار کرد: در حال حاضر در سطح استان، یک میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب کسری مخزن وجود دارد و باید این کسری جبران شود که یکی از راه‌ها، تعدیل پروانه هاست.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان کرمان از برنامه ریزی برای پلمب ۴۵۰۰ حلقه چاه غیر مجاز خبر داد و گفت: پارسال در سطح استان ۱۳۰۰ حلقه چاه مسدود شد.

به گزارش ورگ، “سید مصطفی آیت اللهی موسوی” معاون امور عمرانی استاندار کرمان نیز در این نشست با اشاره به وجود چاه‌های متعدد غیر مجاز در استان گفت: متاسفانه برخی بدون مجوز در حال فعالیت کشاورزی هستند و از منابع آب بی رویه برداشت می‌کنند.

معاون عمرانی استاندار کرمان همچنین بر همکاری همه دستگاه‌ها از جمله کشاورزی و آب منطقه‌ای برای تعادل بخشی به برداشت میزان آب از چاه‌های استان تاکید کرد و گفت: ضروریست کشت و کار بر اساس مجوزها و پروانه‌های صادر شده انجام گیرد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code