استان ها > خوزستان

یک تیم مسلح تجزیه‌طلب در خوزستان متلاشی شد

ورگ/خوزستان فرمانده انتظامی خوزستان گفت: با تلاش بی وقفه ماموران انتظامی استان خوزستان، یک تیم مسلح سه نفره تجزیه‌طلب در ماهشهر متلاشی شد.

سردار حیدر عباس‌زاده در بیان جزئیات خبر گفت: چهارشنبه شب هفته گذشته این تیم سه نفره در شهرک شهید مدنی ماهشهر، همزمان به سمت منازل مسکونی فرمانده پایگاه بسیج این شهرک و یکی دیگر از اعضای موثر پایگاه بسیج تیراندازی کردند.

به گزارش ورگ به نقل از پایگاه خبری پلیس، افزود: در جریان این تیراندازی متاسفانه مادر یکی از عوامل بسیج شهرک شهید مدنی پس از اصابت گلوله این افراد به شهادت رسید.

عباس‌زاده بیان کرد: بعد از این حمله تروریستی، موضوع در دستور کار پلیس اطلاعات و امنیت و آگاهی شهرستان ماهشهر قرار گرفت.

وی افزود: به لطف خدا و با هدایت عملیاتی مستمر، در کمتر از ۴۸ ساعت سه نفر از عاملان اصلی این حادثه تروریستی شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی خوزستان گفت: از این افراد دو قبضه سلاح جنگی کلاشینکف و پنج تیر شورشی همراه با ۵۶ عدد فشنگ جنگی و شورشی و یک دستگاه موتورسیکلت کشف و ضبط شد.

عباس‌زاده افزود: در تحقیقات اولیه، سه فرد تروریست و تجزیه‌طلب به جرم ارتکابی اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان خوزستان اضافه کرد: این افراد، سه سال پیش تغییر مذهب داده و گرایش‌های تجزیه‌طلبانه پیدا کردند.

وی افزود: این سه نفر دارای سوابقی چون تیراندازی به پایگاه‌های بسیج و انتظامی و قدرت‌نمایی با سلاح در مراسم اعیاد مذهبی با انگیزه امنیتی هستند.

عباس‌زاده انگیزه این افراد در تیراندازی به عوامل بسیج شهرک شهید مدنی ماهشهر را تروریستی عنوان کرد و افزود: پلیس استان خوزستان با حمایت دستگاه‌های امنیتی و قضایی استان با اقتدار خواب را از چشمان این افراد خواهد ربود.

فرمانده انتظامی استان خوزستان در پایان افزود: فرزندان ملت در نیروی انتظامی خوزستان برای برقراری نظم و امنیت شهروندان از جانشان مایه گذاشته و اجازه نخواهند داد تا معاندان نظام آرامش مردم را بر هم زنند. تحقیقات از این تیم تروریستی تجزیه‌طلب ادامه دارد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *