استان ها > گیلان

یوم الله ۹ دی درس دشمن شناسی بود

ورگ/گیلان فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت، با بیان اینکه نمایان شدن قدرت ملت ایران از آثار این روز عظیم است، اظهار کرد: باید از این یوم الله درس دشمن شناسی بگیریم.

سید اکبر قاسمی در گفت وگو با ورگ، ضمن تبریک یوم الله ۹ دی، اظهار کرد: مردم فهیم گیلان یک روز جلوتر از دیگر استان ها به صحنه آمدند و در مقابل فتنه های پیچیده داخلی و خارجی ایستادند لذا بدون شک نهم دی نقطه عطف انقلاب است.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت، با بیان اینکه نهم دی در امتداد حضور مردم در صحنه های انقلاب مانند قیام ۱۹ دی سال ۵۸ است،‌ گفت: نهم دی ماه میثاق امت با ولایت است.

قاسمی عنوان کرد: دشمنان اسلام درصدد بودند در فتنه ۸۸ بساط انقلاب اسلامی را برهم ریزند، اما با بصیریت و ندای رهبری، فتنه های دشمنان خاموش و به زباله دان تاریخ سپرده شد.

وی به زمینه ها و عوامل شکل گیری فتنه اشاره و تصریح کرد: تلاش استکبار در براندازی انقلاب و نظام اسلامی در بستر دموکراسی، سوءاستفاده دشمن در فتنه و عملکرد منفی جریان قدرت طلب زمینه شکل گیری فتنه ۸۸ فراهم کرد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت، با اشاره به اینکه ملت ایران به جنگ نرم دشمن در فتنه ۸۸ پی بردند و به موقع وارد صحنه شدند، گفت: ملت ایران با بصیرت و آگاهی به پیوند فتنه با خارج از مرزها پی بردند و به موقع وارد میدان شدند و حماسه ای دیگر آفریدند.

وی به ویژگی های حماسه نهم دی اشاره و خاطرنشان کرد: مردمی بودن، خودجوش بودن و همگانی بودن برائت از فتنه گران و دفاع از ارزش ها از ویژگی های مهم حماسه نهم دی است. در واقع حضور مردم مشت محکمی بر دهان فتنه گران بود.

قاسمی، با بیان اینکه نمایان شدن قدرت ملت ایران از آثار این روز عظیم است، اظهار کرد: شکست دشمنان و تقویت پیوند مردم با ارزش های دینی و ولایی از آثار ارزشمند حماسه نهم دی شمرده می شود. همچنین باید از این یوم الله درس دشمن شناسی بگیریم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *