استان ها > گیلان

گسترش صنایع تبدیلی در استان از ضروریات است

ورگ/گیلان استاندار گیلان گفت: گسترش صنایع تبدیلی در راستای تقویت کیفیت محصولات و افزایش بهره وری از ضروریات استان است.

ارسلان زارع عصر امروز در مراسم افتتاح دو سردخانه بزرگ شهرستان تالش با ظرفیت مجموعا هفت هزار تن، بر  اهمیت پروژه های بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت: با توجه به تنوع تولیدات و محصولات بخش کشاورزی شهرستان تالش و بطور کلی استان گیلان، گسترش صنایع تبدیلی در راستای تقویت کیفیت محصولات و افزایش بهره وری از ضروریات استان است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به بالا بودن ظرفیت شهرستان و میزان محصولات باغی و کشتزارها، مطمئنا فعالیت و سرمایه گذاری بخش خصوصی در این زمینه توجیه اقتصادی دارد سرمایه گذاران می توانند از تسهیلات کم بهره این بخش نیز استفاده کنند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه سرمایه گذاری صنایع تبدیلی با افزایش ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در ارتباط است افزود: از مجموع دو هزار و ۴۵۹میلیارد تومان سرمایه ای که در قالب ۹۵۵ پروژه، به مناسبت ایام دهه فجر در استان گیلان به بهره برداری رسید، بیش از یک هزار و ۵۰۰میلیارد تومان مربوط به فعالیت های بخش خصوصی در زمینه های مختلف کشاورزی، گردشگری، صنعتی و … بوده است.

 زارع در بخش پایانی سفر خود به تالش، ضمن بازدید از بیمارستان ۲۳۱تختخوابی در دست ساخت شهرستان تالش اعلام کرد: خوشبختانه پس از تکمیل بخش نهایی تجهیزات این بیمارستان، در آینده ای بسیار نزدیک شاهد افتتاح و خدمت رسانی آن به مردم تالش خواهیم بود.

به گزارش ورگ، همچنین در افتتاحیه های شهرستان در هشتمین روز از دهه مبارک فجر، دبستان شش کلاسه برکت هره دشت لیسار در دو طبقه با ظرفیت ۱۰۲ دانش آموز و با اعتبار بالغ بر یک میلیارد و ششصد میلیون تومان با حضور استاندار گیلان به بهره برداری رسید.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code