استان ها > لرستان

گزینش حق‌الناس است – ورگ

ورگ/لرستان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: گزینش حق‌الناس است.

دکتر محمود ثمینی امروز در گردهمایی گزینش گران لرستان در محل استانداری لرستان، اظهار کرد: گزینش گران علاوه بر رعایت اصول تعریف شده، سعه‌صدر را در ارتباط با مردم مدنظر داشته باشند گزینش حق‌الناس است و باید مواظب باشید حقی از کسی ضایع نشود.

وی تصریح کرد: در گزینش افراد باید وارد مسائل شخصی، گروهی، جناحی و دسته‌ای افراد نشویم به‌گونه‌ای گزینش کنیم که بهترین افراد چه از لحاظ توانایی‌های علمی و چه اخلاقی وارد چرخه نظام شوند. توسعه و پیشرفت نظام به انتخاب این افراد بستگی دارد.

ثمینی ضمن اشاره به اینکه ملاک و میزان انتخاب، حال فعلی افراد است، افزود: اگر گذشته هر کس را کنکاش کنیم ممکن است موردی پیدا شود هیچ‌کس معصوم و صد در صد مبرا از گناه نیست آن مورد اگر جزئی بوده و خلاف موازین نظام نباشد، مشکلی ندارد در گزینش به‌گونه‌ای عمل کنیم که حقوق مردم رعایت شود از طرف دیگر هم افرادی که وارد سیستم اداری می‌شوند حقوق مردم را ضایع نکنند.

معاون استاندار با بیان اینکه در مصاحبه هدف شناخت است نه محاکمه، اضافه کرد: مصاحبه افراد به دو دلیل انجام می‌شود اول بررسی شرایط تخصصی و دوم اطلاع از زوایای پنهانی که مدنظر است بنا بر محاکمه افراد نیست و با برخورد درست، به مردم آرامش و اطمینان دهید همچنین نباید از شخص گزینش شونده ذهنیت منفی داشت بایستی بی‌طرفانه اصول مصاحبه را رعایت کرد.

وی درباره خصوصیات افرادی که وارد چرخه ادارات می‌شوند عنوان کرد: گزینش گران نقش تسهیل گر و مراقبت‌کنندگی را نیز بر عهده‌دارند و باید در نظر داشته باشند که افرادی که وارد چرخه ادارات می‌شوند علاوه بر خدمتگزاری، تعهد و تدین، بر کارآمدی سیستم اداری دولت و نظام بیفزایند.

ثمینی تأکید کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پس از گذشت ۴۰ سال آزمایش‌های بزرگی را پشت سر گذاشته و به مرحله‌ای از علم و دانش رسیده‌ایم که دشمنان نظام نمی‌توانند دانشی را در انحصار خود نگهدارند. این خودکفایی را فرزندان نظام با رسیدن به فناوری و علم روز دنیا به دست آورده‌اند و باید در نظر داشته باشیم گزینش صحیح در انتخاب افراد و کارآمدی نظام مؤثر بوده است.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code