استان ها > کرمان

گردشگری کرمان، متناسب با ظرفیت‌های استان حرکت نمی‌کند

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان با اشاره به اینکه سه بخش صنعت و معدن، کشاورزی و گردشگری در اقتصاد استان کرمان نقش مهمی دارند، گفت: گردشگری کرمان نتوانسته پا به پای بخش های دیگر نقش خود را ایفا کند و علی رغم تلاش های زیادی که صورت گرفته، نتوانسته ایم در استان متناسب با ظرفیت ها و قابلیت هایی که در صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی دارد، در اشتغالزایی و اقتصاد این حوزه کار کنیم.

به گزارش ورگ، دکتر”حسین امیری خامکانی” امروز چهارم مهرماه در همایش فعالان و سرمایه‌گذاران حوزه‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با حضور وزیر میراث فرهنگی اظهار کرد: یکی از وظایفی که به عهده وزارت میراث فرهنگی است، نگاه اقتصادی و رونق تولید به صنعت گردشگری است.

وی با اشاره به اینکه سه بخش صنعت و معدن، کشاورزی و گردشگری در اقتصاد استان کرمان نقش مهمی دارند، افزود: گردشگری نتوانسته پا به پای بخش های دیگر نقش خود را ایفا کند و علی رغم تلاش های زیادی که صورت گرفته، نتوانسته ایم در استان متناسب با ظرفیت ها و قابلیت هایی که در صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی دارد، در اشتغالزایی و اقتصاد این حوزه کار کنیم.

امیری تصریح کرد: بخشی از عوامل ملی است که از ابتدا در کشور به گردشگری به عنوان یک صنعت اشتغالزا نپرداخته ایم.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در برنامه ششم توسعه احکام متعددی درباره جایگاه گردشگری آمده که چالش تملک بناهای تاریخی با دستگاه ها حل شده، پیوست تخصصی گردشگری دستگاه های این حوزه، لزوم تدوین برنامه گردشگری هر استان و مشخص شدن درآمد موزه ها و آثار تاریخی از جمله این برنامه هاست.

وی افزود: استان کرمان ظرفیت های زیادی در حوزه گردشگری دارد که باید برای رونق تولید کار شود و در کنار آن به صنایع دستی توجه شود زیرا به این حوزه متناسب با ظرفیت ها پرداخته نشده است.

امیری اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد مواد اولیه و ابزار تولید صنایع دستی داخلی است و با استفاده از ظرفیت ها درون زا می توانیم اشتغال را در این حوزه به وجود بیاوریم و تحریم تاثیر زیادی در این زمینه ندارد ضمن اینکه منبع کار و اشتغال در روستاهاست.

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان تصریح کرد: بیمه هنرمندان و تولیدکنندگان صنایع دستی را همواره دنبال کرده ایم که باید سهم این افراد از صندوق های بیمه افزایش پیدا کند.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حضور کرمان در نمایشگاه ها و جشنواره های ملی و بین المللی حوزه گردشگری عنوان کرد: در صورتی که این اتفاقات بیفتد می توانیم سهم گردشکری و میراث را در اشتغالزایی و اقتصاد استان کرمان افزایش بدهیم.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code