استان ها > کهگیلویه و بویراحمد

کمک رسانی هوایی به منطقه پیچاب باشت در پی وقوع سیل

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد از کمک رسانی هوایی به منطقه پیچاب باشت خبر داد.

سید امان الله جهانبین در گفت و گو با خبرنگار ورگ افزود: اقلام امدادی و آذوقه برای روستاهای منطقه “پیجاب” باشت که ارتباط آنها در پی سیل اخیر قطع شده، در حال انجام است.

وی اظهار کرد: همچنین با یک سورتی پرواز طی روز گذشته، امداد رسانی هوایی و اعزام اقلام امدادی به روستاهایی مانند”رودریش”، “آجم” کهگیلویه توسط بالگرد هلال احمر انجام شد.

جهانبین از اعزام بالگردهای هوانیروز و هلال احمر به مناطق آسیب دیده استان خبر داد و تصریح کرد: مواد غذایی و اقلام مورد نیاز برای مناطق آسیب دیده شهرستان بویراحمد نیز ارسال شد. همچنین بازدیدهایی از مناطق آسیب دیده استان انجام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: در روزهای آینده نیز اعزام تیم‌های هلال احمر به مناطق آسیب دیده با هدف تأمین نیازها را خواهیم داشت.

سید امان الله جهانبین در گفت و گو با خبرنگار ورگ از اعزام بسته‌های غذایی و اقلام مورد نیاز توسط بالگردهای هوانیروز و هلال احمر به مناطق سیل زده خبر داد.

وی گفت: در بازدیدی که با همراهی آیت الله ملک حسینی، نماینده ولی فقیه در استان از مناطق آسیب دیده بخشلوداب انجام شد، با بررسی شرایط، دستوراتی توسط آیت الله ملک حسینی به دستگاه‌های هدف برای پوشش خدماتی مردم این مناطق داده شد.

جهانبین با بیان اینکه تعدادی از منازل روستای “آب بهاره منطقه چین” دچار مشکل شده و در معرض رانش نیز قرار دارد، اظهارکرد: وسایل امدادی از قبیل چادر، پتو، موکت و سایر اقلام مانند آذوقه برای این منطقه توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بسته‌های آذوقه از طریق بالگردهای هلال احمر و هوانیروز به روستاهای گرگیون و اطراف که ارتباط زمینی میسر نبود، ارسال شد.

جهانبین با اشاره به بازدید از روستاهای گرگیون،روستاهای تلدراز، آبچناران و بیان مشکلات توسط مردم، اضافه کرد: دستورات لازم به دستگاه‌های متولی توسط آیت الله ملک حسینی ارائه شد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code