استان ها > آذربایجان غربی

کماکان رعایت موارد بهداشتی نباید مورد غفلت قرارگیرد

ورگ/آذربایجان غربی فرماندار ماکو گفت: ۲۰۰ کیلوگرم گوشت فاسد و غیر قابل مصرف از چرخه مصرف شهروندان خارج شد.

حسین عباسی امروز ۳۰ تیر در دومین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت و امنیت غذایی، زنان و خانواده شهرستان اظهار کرد: در بازرسی های بهداشتی کارشناسان بهداشت عمومی شبکه دامپزشکی از واحدهای عرضه سطح شهرستان، مقدار تقریبی ۲۰۰ کیلو گرم گوشت فاسد و غیر قابل مصرف از چرخه مصرف شهروندان خارج شد.

وی افزود: مردم جهت حفظ سلامت خود و همشهریانشان دام های قربانی خود را در کشتار گاه ذبح کنند.

فرماندار ماکو اظهار کرد:  تلاش برای تامین امنیت غذایی شهروندان، افزایش خدمات حوزه سلامت به جامعه و نظارت بر ارائه مواد غذایی سالم در بازار وظیفه همه مسئولان است.

عباسی با اشاره به آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان افزود: تلاش شبانه روزی مدافعین سلامت و همچنین همکاری و همراهی شهروندان و مجموعه دستگاه های اجرایی در رعایت پروتکل های بهداشتی، ماکو را از نظر نرخ رشد ابتلاء و تعداد فوت ناشی از بیماری کرونا را در وضعیت بهتری قرار داده است و این موضوع نباید ما را از رعایت توصیه های پزشکی غافل نماید.

فرماندار ماکو به موضوع بیماری های شایع فصل تابستان اشاره و خاطر نشان کرد: فرهنگ سازی و آگاهی بخشی عمومی نسبت به مسائل می تواند مسئولین را در مدیریت مشکلات یاری کنند و ضروری است متولیان امر در این خصوص برنامه ریزی جامعی داشته باشند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code