استان ها > کرمان

کلاس های کانکسی همچنان در دل شهر جیرفت!

ورگ/کرمان رییس اداره  آموزش و پرورش عشایری استان کرمان از کلاس های کانکسی در دبیرستان شبانه روزی دخترانه عشایری  شهر جیرفت خبر داد و از خیرین برای بهبود این وضعیت استمداد طلبید.

“سهراب محمدی سلیمانی” در حاشیه بازدید خیرین از وضعیت فضای آموزشی دبیرستان دخترانه شبانه روزی عشایری شهر جیرفت و کلاس های کانکسی گفت: تعداد 3868 دانش آموز در مدارس عشایری در سطح استان کرمان  وجود دارد که بیشترین میزان با 1800 نفر متعلق به جنوب کرمان هستند.

وی تعداد مدارس عشایری شبانه روزی را در سطح استان کرمان 32 باب اعلام کرد و گفت: 13 مدرسه شبانه روزی عشایری در جنوب کرمان وجود دارد.

محمدی سلیمانی از حُسن توجه خیرین در احداث مدارس عشایری شرق استان کرمان ابراز خرسندی کرد و افزود: تعداد 4000 دانش آموز در مدارس عشایری شرق استان مشغول به تحصیل هستند که با توجه به مشارکت خوب خیرین در احداث مدارس شبانه روزی پیشرفت قابل توجهی داریم.

وی راه اندازی نمایندگی اداره آموزش و پرورش عشایری را در شهرستان ریگان جهت ارائه خدمات به جامعه هدف دانست.

رییس اداره آموزش و پرورش عشایری استان کرمان با ابراز تاسف از وجود کلاس های کانکسی در دبیرستان شبانه روزی عشایری دخترانه زینبیه شهر جیرفت اظهار کرد: در این مرکز آموزشی شبانه روزی تعداد 200 دانش آموز دختر تحصیل می کنند که متاسفانه با گرمای 50 درجه در کلاس های کانکسی مشکلات زیادی ایجاد می شود.

وی ظرفیت دانش آموزی را با وضعیت کلاس های کانکسی برخلاف عدالت آموزشی عنوان کرد و افزود: دانش آموزان عشایر که در این مدرسه تحصیل می کنند با مشکلات عدیده ای روبرو هستند.

محمدی سلیمانی کرونا را فرصتی برای ساماندهی وضعیت کلاس های درس کانکسی دانست و گفت‌: با توجه به کرونا و  آموزش مجازی باید با کمک خیرین نسبت به برچیدن کلاس های کانکسی در دبیرستان دخترانه شبانه روزی عشایری زینبیه جیرفت اقدام شود.

وی دانش آموزان عشایر را قانع و کم توقع دانست و افزود: نادیده گرفتن نیازهای آموزشی دانش آموزان عشایری باعث تبعات زیادی از جمله ترک تحصیل می شود.

رییس اداره  آموزش و پرورش عشایری استان کرمان گفت: با توجه به اینکه بخشی از فضای آموزشی دبیرستان دخترانه شبانه روزی عشایری زینبیه به خوابگاه اختصاص داده شده لذا وجود کلاس های درس کانکسی جای نگرانی است.

وی احداث خوابگاه برای دانش آموزان عشایری در این مدرسه را  با مشارکت خیرین مورد تاکید قرار داد و گفت: اداره آموزش و پرورش عشایری در این راستا از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *