استان ها > گیلان

کشف ۲ میلیارد ریالی کالای قاچاق در رودسر

ورگ/گیلان فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف ۱۶ دستگاه کولر و بیش از ۱۱ هزار ثوب انواع لباس‌های قاچاق به ارزش دو میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال در شهرستان رودسر خبر داد.

سردار عزیزاله ملکی امروز در جمع خبرنگاران، با اعلام این خبر اظهار کرد: طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز به مدت دو روز در سطح شهرستان رودسر اجرا شد.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در این راستا ماموران پلیس آگاهی با انجام تحقیقات از وجود لباس‌های قاچاق در یک واحد صنفی مطلع شده و با هماهنگی قضائی به محل مورد نظر اعزام شدند؛ در بازرسی از این مکان ۱۱ هزار و ۲۰۰ ثوب انواع لباس‌های خارجی قاچاق کشف شد.

سردار ملکی بیان کرد: همچنین ماموران انتظامی رودسر حین گشت زنی به یک دستگاه خودرو پیکان وانت که با بار کولر در حال تردد در این شهرستان بود مشکوک شده و آن را متوقف کردند. در بازرسی از خودرو مورد نظر ۱۶ دستگاه کولر قاچاق کشف شد.

وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش کالاهای کشف شده را بیش از دو میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال برآورد کردند، افزود: در این راستا متهمان ۳۲ و ۴۱ ساله به مراجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه هدف قاچاقچیان تخریب ریشه‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی جامعه است، گفت: خرید و مصرف کالای قاچاق باعث اخلال در نظام اقتصادی کشور و ضربه مهلک به تولیدات داخلی می‌شود.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *