استان ها > گیلان

کشف خودروهای احتکار شده در رشت

ورگ/گیلان فرمانده انتظامی استان از کشف هفت دستگاه خودرو احتکار شده به ارزش بیش از ۱۰ میلیارد ریال در شهرستان رشت خبر داد.

سردار عزیزاله ملکی در گفت‌وگویی در تشریح این خبر اظهار کرد: با توجه به سوء استفاده عده‌ای سودجو از وضعیت موجود در بازار خودرو و افزایش قیمت، شناسایی افرادی که اقدام به احتکار و نگهداری خودروهای صفر کیلومتر کرده‌اند در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه فردی اقدام به دپو و احتکار چند دستگاه خودرو سواری صفر کیلومتر در حیاط یک باب منزل ویلایی در شهر رشت کرده است، ماموران پلیس امنیت عمومی برای بررسی اعزام شدند.

وی با بیان اینکه پس از انجام تحقیقات نامحسوس صحت موضوع برای پلیس محرز شد، گفت: ماموران پلیس امنیت عمومی با هماهنگی مقام قضایی به همراه نماینده تعزیرات حکومتی در محل اعلامی حاضر شدند.

سردار ملکی ادامه داد: در بازرسی از محل مورد نظر هفت دستگاه انواع خودرو صفر کیلومتر شامل پراید، چانگان، تیبا، کوییک و نیسان احتکاری کشف شد. بنا به نظر کارشناسان ارزش تقریبی خودروهای کشف شده بیش از ۱۰ میلیارد ریال است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه در این رابطه متهم ۴۷ ساله دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد، گفت: با دستور قضایی خودروها به پارکینگ منتقل شدند.

فرمانده انتظامی استان گیلان برخورد قاطع و قانونی با احتکار کنندگان را از برنامه‌های اصلی پلیس عنوان کرد و افزود: پلیس به افراد سودجویی که با اقدامات غیر قانونی خود باعث ایجاد التهاب در بازار می‌شوند، اجازه فعالیت نمی‌دهد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code