استان ها > گیلان

کشف بیش از ۹۱۴ هزار عدد کالای پزشکی و بهداشتی احتکاری در رشت

ورگ/گیلان فرمانده انتظامی استان گیلان از کشف ۹۱۴ هزار و ۹۷۳ عدد لوازم پزشکی، بهداشتی و دندانپزشکی در رشت خبرداد و گفت: کارشناسان ارزش تقریبی کالاهای کشف شده را ۵۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

سردار عزیزالله ملکی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گسترش انتقال و قاچاق کالا اثرات سو و منفی بر تولید داخلی دارد و امنیت اقتصادی جامعه را برهم می‌زند، اظهار کرد: مبارزه با محتکران یکی از اهداف پلیس در راستای تامین امنیت پایدار در جامعه است.

وی افزود: در پی دریافت خبر احتکار لوازم پزشکی و بهداشتی در یک انبار بزرگ در شهرستان رشت پیگیری موضوع در دستورکار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی استان با اقدامات اطلاعاتی صورت گرفته و محرز شدن صحت موضوع محل احتکار این لوازم را در حاشیه شهر رشت شناسایی کردند، گفت: ماموران پلیس آگاهی با هماهنگی قضایی به محل مورد نظر اعزام شدند.

سردار ملکی از کشف ۹۱۴ هزار و ۹۷۳ عدد لوازم پزشکی، بهداشتی و دندانپزشکی احتکاری شامل تجهیزات دندانپزشکی، دستگاه فشار خون و قند، سرنگ و آمپول، ژل‌های سونوگرافی، ویلچر، سرم، الکل و مواد ضدعفونی کننده، بالش طبی، پد الکلی، لباس ‌پزشکی، گاز استریل، ترازوی دیجیتال، آب‌مقطر، نخ جراحی و سرسوزن از محل مورد نظر خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش تقریبی کالاهای کشف شده را ۵۰ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با تاکید بر برخورد قاطعانه پلیس با کسانی که بخواهند با احتکار کالا در بازار اختلال ایجاد کنند از شهروندان خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مخل نظام اقتصادی، موضوع را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code