استان ها > گیلان

کاهش 4 تا 8 درجه ای دمای هوای گیلان طی فردا

کارشناس هواشناسی گیلان با بیان اینکه فردا کاهش 4 تا 8 درجه ای دمای هوای پیش بینی می شود، عنوان کرد: از ظهر فردا این سامانه تضعیف و به تدریج از استان خارج می شود.

یوسف شجاعی در گفت وگو با ورگ، با بیان اینکه آسمان گیلان تا ظهر امروز کمی ابری تا نیمه ابری بود، اظهار کرد: رودبار با 27 درجه سانتی گراد گرم ترین دما را بین ایستگاه های هواشناسی استان داشت و حداکثر دمای رشت به 25 درجه رسید.

وی با اشاره به نفوذ توده هوای ناپایدار و بارشی به استان از بعدازظهر امروز، افزود: به دنبال افزایش ابر شاهد بارش باران طی ساعات اخیر بودیم.

کارشناس هواشناسی گیلان تصریح کرد: با ورود این سامانه ناپایدار به استان شرایط برای وقوع بارندگی، وزش باد، کاهش دما، رعد و برق و در برخی از نقاط بارش تگرگ مهیا خواهد بود.

شجاعی، مدت فعالیت این سامانه را کمتر از 24 ساعت دانست و گفت: تا ظهر فردا در برخی از نواحی غربی استان انتظار کاهش ابر داریم، البته طی امشب تا قبل از ظهر فردا بارندگی و وزش باد در برخی از نقاط شدید خواهد بود.

وی از بارش بیش از 100 میلی متر باران در برخی از نقاط خبر داد و خاطرنشان کرد: احتمال آب گرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها وجود دارد لذا مردم از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها پرهیز کنند.

کارشناس هواشناسی، با بیان اینکه فردا کاهش 4 تا 8 درجه ای دمای هوا پیش بینی می شود، عنوان کرد: از ظهر فردا این سامانه تضعیف و به تدریج از استان خارج می شود لذا طی امشب و فردا دریا مواج و برای فعالیت های مرتبط نامناسب خواهد بود، زیرا احتمال افزایش ارتفاع موج تا سه متر وجود دارد.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code