استان ها > گیلان

کاهش هزینه‌های حمل کالا برای فعالین اقتصادی در بنادر دریای خزر

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: از طریق افزایش ظرفیت کشتی های تجاری موجود در تمامی بنادر دریای خزر، می توان زمینه کاهش هزینه‌های حمل کالا برای فعالین اقتصادی را فراهم آورد، موضوعی که در مجتمع بندری کاسپین با امکان پهلوگیری کشتی های 50 تا 60 هزار تنی عملیاتی شده است.

به گزارش ورگ  رضا مسرور در دیدار با الکسی استرلنیکوف، معاون امور اقتصادی دولت استان ساراتف روسیه با اشاره به روند رو به افزایش مراودات تجاری فی مابین، عدم آگاهی طرفین را مهمترین مشکل پیش روی توسعه مناسبات عنوان و اظهار کرد: بازدید بازرگانان و تولید کنندگان دو طرف از مناطق طرف مقابل به منظور آشنایی با ظرفیت ها و نیازهای طرفین می تواند روند توسعه مناسبات را تسریع بخشد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی آمادگی این سازمان برای میزبانی هیاتی از فعالین اقتصادی ساراتف را عنوان کرد و افزود: از سوی دیگر برگزاری نمایشگاه های تخصصی و اختصاصی نقش مهمی در تعمیق شناخت طرفین از فرصت های همکاری دو جانبه را به همراه خواهد داشت.

مسرور با اشاره به زیرساخت های موجود بندری، ترانزیتی، نمایشگاهی و تولیدی در منطقه متبوع خود، گفت: از طریق افزایش ظرفیت کشتی های تجاری موجود در تمامی بنادر دریای خزر، می توان زمینه کاهش هزینه‌های حمل کالا برای فعالین اقتصادی را فراهم آورد، موضوعی که در مجتمع بندری کاسپین با امکان پهلوگیری کشتی های 50 تا 60 هزار تنی عملیاتی شده است.

در ادامه الکسی استرلنیکوف، معاون امور اقتصادی دولت استان ساراتف روسیه، قرار گرفتن در جوار رود ولگا، وجود دو بندر تجاری با توان پهلوگیری کشتی های 3 تا 5 هزار تنی و یکی از مراکز تولید غلات روسیه بودن را از جمله ظرفیت های استان خود عنوان کرد و با استقبال از پیشنهادات مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، از وی برای حضور در نشست اقتصادی بین المللی که مهر ماه جاری به میزبانی استان ساراتف برگزار می شود، دعوت به عمل آورد.

وی با اشاره به بازدید چند روز اخیر خود از استان های حاشیه دریای خزر ایران، تصریح کرد: با توجه به بی نظیر بودن زیرساخت ها و ظرفیت های قانونی منطقه آزاد انزلی در شمال ایران، رویکرد استان ساراتف بهره گیری از فرصت های ترانزیتی موجود در این منطقه جهت صادرات محصولات تولیدی به بازارهای مصرف می باشد چراکه هزینه تمام شده ترانزیت کالا از این طریق، نسبت به سایر مسیرهای موجود بسیار کمتر ارزیابی می شود.

گفتنی است؛ در این نشست علاوه بر معاونین سازمان منطقه آزاد انزلی، سرکنسول روسیه در استان گیلان و نمایندگان اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه نیز حضور داشتند، هیأت اقتصادی کشور روسیه در جریان این دیدار، از امکانات و ظرفیت های موجود در مجتمع بندری کاسپین نیز بازدید به عمل آوردند.

You may also like...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code